Siatkówka: MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 1:3 [ZDJĘCIA] Udany rewanż jastrzębian

MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 1:3
MKS Będzin przegrał z Jastrzębskim Węglem 1:3 Arkadiusz Gola/Polskapresse
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Sosnowcu MKS Będzin 3:1 i awansowali na pozycję wicelidera PlusLigi. Jastrzębianie zrewanżowali się drużynie MKS za sensacyjną porażkę we własnej hali w pierwszej rundzie rozgrywek. Będzinianie wprawdzie wygrali pierwszą partię, ale w trzech kolejnych musieli uznać wyższość drużyny gości.

O wygranej MKS w pierwszym secie przesądziła dobra zagrywka Marcina Walińskiego. Gdy jednak jastrzębianie poprawili przyjęcie, to oni w kolejnych partiach nadawali ton wydarzeniom na boisku.

Najbardziej zacięty był trzeci set. Goście dzięki skutecznym atakom Salvadora Hidalgo Olivy prowadzili 24:21, ale niesieni dopingiem kibiców gospodarze nie tylko odrobili straty, ale zdobyli cztery punkty z rzędu i mieli dwa setbole. Ostatecznie górą byli jednak jastrzębianie, w szeregach którym asem serwisowym popisał się w końcówce Lukas Kampa.

To był decydujący moment spotkania. Podopieczni trenera Marka Lebedeva poszli za ciosem i wygrali również kolejną partię, a mecz skuteczną zagrywką zakończył Maciej Muzaj.

MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 26:28, 20:25)

MKS Będzin Waliński, Ratajczak, Seif, Rejno, Jordanow, Araujo, Potera (libero) oraz Stysiał (libero), Kozub, Russell i Peszko.

Jastrzębski Węgiel Muzaj, Kosok, Boruch, DeRocco, Kampa, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernestowicz.