Silesian Towel Fight 6: 80 seansów w saunie w trzy dni. W saunarium w Rudzie Śląskiej szykuje się wielki turniej saunamistrzów, Silesian Towel Fight 6. Odbędzie się 12-14 października 2018. Bilety można kupić na trzy dni, jedną część, a nawet jeden seans.

Silesian Towel Fight, najstarszy turniej saunamistrzów, odbędzie się w saunarium w Aquadromie w Rudzie Śląskiej w weekend 12-13-14 października 2018. To już szósta edycja tej imprezy. W trzy dni zaplanowano aż 80 seansów, a śmiałkowie, którzy chcą być świadkami zmagań saunamistrzów, mogą kupować bilety - karnety na wszystkie trzy dni, albo tylko na wybrane. Uwaga. Sprzedaż biletów w przedsprzedaży zakończyła się w niedzielę 7 października.

W piątek, sobotę i niedzielę, 12, 13, 14 października 2018 do Aquadromu wraz ze swoim seansem show przejedzie kilkudziesięciu saunamistrzów, by walczyć o statuetkę Silesiana. Seanse prowadzone będą z zachowaniem procedur bezpieczeństwa, troską o zdrowie saunamistrza i klientów oraz zgodnie z szeroko rozumianą poprawną kulturą saunowania.

Chcemy, żeby Wasz seans wgniótł nas w strukturę drewnianych ław, a wszyscy wyszli z niego zdrowi i bezpieczni - piszą na swojej stronie organizatorzy.

Zaplanowano dwa dni indywidualne i jeden dzień drużynowy. Aby mieć gwarancję wejścia na seanse w tych dniach, należy wcześniej kupić bilet. Poza seansami przewidywane jest otwarcie strefy gastronomicznej i występy muzyczne na żywo. Jak wygląda taki turniej? Zobaczcie zdjęcia z edycji w 2016 roku.

Silesian Towel Fight 6 to 24 najlepszych polskich saunamistrzów i 7 najlepszych polskich drużyn. Zmierzą się w walce o statuetkę Silesiana w swojej kategorii. 24 seanse w kategorii indywidualnej odbędą się w piątek i w sobotę, a w niedzielę będzie 7 seansów w kategorii drużynowej. W sumie to 31 seansów turniejowych i ponad 40 nieturniejowych. Zawodników będzie oceniać Jury z Polskiego Towarzystwa Saunowego, a 20 proc. punktów za występ przyznawać będzie publiczność (piąty sędzia). W sobotę Polskie Towarzystwo Saunowe zorganizuje konkurs „Moc Mistrza Sauny”, czyli kto mocniej zawieje ręcznikiem.

Bilety na Silesian Towel Fight 6 można kupić w sklepie internetowym lub recepcji Aquadromu: sklep.aquadrom.pl/pl/c/Saunarium/21
Ceny (z poniedziałku, 8 października): karnet na 3 dni, czyli cały turniej: 250 zł
Bilety na poszczególnie dni i grupy: 105 zł
Można też kupić wejście na jeden turniejowy seans za 6 zł. Te bilety będą do kupienia na miejscu i w ograniczonej liczbie. Cena: 6 zł.

Wszystko, co warto wiedzieć o poprawnym saunowaniu i największym kompleksie saun w regionie, Pałacu Saturna w Czeladzi
Gdzie jesienią jest gorąco? Oto sauny i saunaria w woj. śląskim

Do czego upoważniają bilety na Silesian Towel Fight?

W cenie biletu każdy klient ma możliwość:

  • korzystania ze wszystkich stref Aquadromu (Strefa Rekreacji, Sportu oraz Saunarium) przez cały dzień,
  • pierwszeństwo wstępu na co drugi seans turniejowy (Podział na dwie grupy),
  • korzystania z pozostałych atrakcji.

Uwaga, ważne dla wszystkich klientów (zarówno tych, którzy kupili specjalne bilety na Silesian Towel Fight 6, jak i tych, którzy przyszli na godzinę): będzie możliwość zakupu indywidualnego wejścia na jeden seans. Takie wejście będzie sprzedawane w Saunarium w dniu imprezy, tuż przed seansem, w ograniczonej liczbie kilku sztuk, w cenie 6 zł za seans. Ma to na celu usprawnienie wejścia na seanse, wykluczenie przypadkowych ludzi na seansie turniejowym, ale również umożliwienie wejścia na konkretny seans osobom, które przyjdą na Silesiana tylko na krótki czas (np. na bilet godzinny).

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ