"Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim: Setny pokaz tego...

  "Skazany na bluesa" w Teatrze Śląskim: Setny pokaz tego legendarnego spektaklu w reżyserii Arka Jakubika [CIEKAWOSTKI]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek, 12 lutego odbędzie się setny pokaz spektaklu "Skazany na bluesa", stworzonego na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach
  1/7
  przejdź do galerii

  We wtorek, 12 lutego odbędzie się setny pokaz spektaklu "Skazany na bluesa", stworzonego na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach ©Krzysztof Lisiak/ Teatr Śląski

  Ponad trzydziestu artystów na scenie, muzyka na żywo i kultowe piosenki zespołu Dżem. We wtorek, 12 lutego w Teatrze Śląskim w Katowicach już po raz setny zagrany zostanie legendarny spektakl "Skazany na bluesa", w reżyserii Arka Jakubika. W roli Ryśka Riedla zobaczymy Macieja Lipinę, lidera zespołu Ścigani.
  Pięć lat temu w Teatrze Śląskim w Katowicach przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik.
  Premiera odbyła się 7 marca 2014 roku. Kilkunastu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu ukłożyły się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Jestem oszołomiony. Bardzo mi się to podobało. To wszystko przypomina sen o Ryśku. Bardzo często mi się śni. To są takie rzeczy nierealne, pomieszane, a jednocześnie prawdziwe w tym wszystkim - mówił Beno Otreba, basista grupy Dżem podczas premiery spektaklu "Skazany na bluesa".


  Tak było na premierze spektaklu "Skazany na bluesa"

  Reżyser główną rolę powierzył na początku wyłonionemu w castingu Tomaszowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji programu „Must Be The Music”. Trzy miesiące po premierze Tomek uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu (doznał licznych obrażeń i poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego).
  Od września 2014 roku główną rolę Ryśka Riedla gra Maciej Lipina, lider zespołu Ścigani.

  Historię Dżemu znam od dawna. Jedyną trudnością było zadanie aktorskie, ale przy wsparciu Arka Jakubika i zespołu Teatru Śląskiego udało mi się przygotować. A czasu było bardzo mało. Kilka dni prób - mówił nam wtedy Maciej.

  We wtorek 12 lutego ekipa "Skazanego na bluesa" zagra spektakl po raz setny przed publicznością i zaproszonymi gośćmi. Bilety kosztują od 60 do 95 zł i dostępne w kasie Teatru Śląskiego w Katowicach i Biurze Obsługi Widzów. Kolejne pokazy zaplanowano 13 i 14 lutego (Walentynki).  Warto wspomnieć, że w niecały miesiąc premierze sprzedanych zostało 4 tysiące biletów.
  Do tej pory spektakl w naszej siedzibie zobaczyło ponad 30 tysięcy widzów, a nie liczymy tu kilkutysięcznej publiczności, gdy tytuł był w trasie niczym rockowy koncert: graliśmy w halach w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, ale i w Teatrze Słowackiego w Krakowie. Był także pokazy plenerowe na przykład w Rudzie Śląskiej - mówi Aleksandra Czapla-Oslislo, rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego w Katowicach.

  Więcej ciekawostek dotyczących spektaklu? Kliknij w kolejne zdjęcia w galerii.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wyKLuczONY KOloNIAL NY ślonzok

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  i sKOzaNY NA POLACKI POrzonDEk PO OKrongłym SStolcu WSI I KGB I GRU Z DDR

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA