Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sklepy Lewiatan wprowadzają ekologiczne kartony do pakowania nawet dużych zakupów. Dobra alternatywa dla plastikowych reklamówek

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
Karton z ekologicznej, w pełni poddającej się recyklingowi tekstury falistej, dostępny do pakowania zakupów w sieci sklepów Lewiatan.
Karton z ekologicznej, w pełni poddającej się recyklingowi tekstury falistej, dostępny do pakowania zakupów w sieci sklepów Lewiatan. Mat. prasowe
Polska Sieć Handlowa Lewiatan wprowadza ekologiczne kartony z certyfikatem FSC, w które można spakować nawet duże zakupy. Kartony mają być ekologiczną alternatywą dla plastikowych reklamówek albo "zrywek".

Sieć handlowa Lewiatan to polska sieć franczyzowa, skupiająca sklepy spożywczo-przemysłowe. W całej Polsce sieć zrzesza około 3200 placówek handlowych. Region Lewiatan Śląsk (spółka prowadząca działalność na terenie województwa śląskiego i częściowo łódzkiego) zrzesza 312 sklepów. Lewiatan zajął 8. miejsce w rankingu największych pracodawców przygotowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Sieć zatrudnia 30 tys. pracowników.

Karton automatyczny ma być przyszłością w transporcie produktów spożywczych

Kartony w Lewiatanie są produkowane z wytrzymałej, w pełni poddającej się recyklingowi tekstury falistej, dzięki czemu pozwala na spakowanie i transport zakupów nawet do 20 kg. Po złożeniu pudełko ma po bokach otwory do unoszenia. Nadruki są wykonane ekologicznymi farbami wodnymi, a do złożenia kartonów zastosowano ekologiczne kleje na bazie wody.

Niestety kartony nie są bezpłatne. Kosztują 4,99 zł za sztukę.

Niedziele handlowe 2020 kalendarz - zmiany w zakazie handlu....

Jak zaznacza Marcin Poniatowski, członek zarządu Lewiatan Holding S.A., karton automatyczny jest przyszłością w transporcie produktów spożywczych do domu przez klientów.

Lewiatan jako pierwsza sieć w Polsce wprowadza do sklepów to innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie do pakowania zakupów. Co ważne, karton posiada certyfikat nadawany przez Forest Stewardship Council, która jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Dzięki temu mamy pewność, że drewno do produkcji kartonów pozyskano nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów – podkreśla Marcin Poniatowski.

Standard FSC jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Nie przegapcie

Właściciele sklepów sieci Lewiatan nie muszą pobierać opłaty recyklingowej od swoich klientów. Użycie kartonu nie wymaga też angażowania obsługi sklepu – klient w łatwy sposób składa i rozkłada go samodzielnie.

Kartonów można używać wielokrotnie

Jak pokazują badania, co trzeci Polak ma świadomość, że używa zbyt dużo foliowych toreb, a aż 78% Polaków wskazało, że firmy powinny się angażować w przygotowanie produktów i opakowań jak najmniej oddziałujących na środowisko.

Zaobserwowaliśmy, że nasi klienci coraz częściej zwracają uwagę na opakowanie produktu oraz sposób jego transportu. Zdecydowaliśmy się wprowadzić kartony, by wspomóc aktywności konsumentów, którzy troszczą się o środowisko naturalne i chcą ograniczyć ilość odpadów. Co ważne, ten można używać ich wielokrotnie nie tylko podczas zakupów, ale także wykorzystywać do innych celów w domu czy samochodowym bagażniku – tłumaczy Marcin Poniatowski

Ekopakowanie to nie tylko wielorazowe torby

Ekologiczne kartony to nie pierwsze rozwiązanie wprowadzone w ostatnim czasie przez sieć Lewiatan w celu ograniczenia odpadów plastikowych. W grudniu 2019 r. w sklepach pojawiły się także wielorazowe ekotorby wykonane z papieru typu kraft. Działania w ramach akcji „Eko pakowanie w Lewiatanie” mają wesprzeć klientów sieci w ekologicznych zachowaniach.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących i najbardziej rozpoznawalnych marek franczyzowych na polskim rynku, która w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. Obecnie na terenie całej Polski zrzesza około 3.200 placówek handlowych. Wśród nich jest około 455 supermarketów (powyżej 300m2), ponad 1895 dużych sklepów, blisko 800 placówek średniej wielkości oraz około 30 małych sklepów. Łączne obroty, które w 2018 roku przekroczyły 12,5 mld zł, stawiają sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.

Zobaczcie koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera