SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 21 10 2018 LISTA + GODZINY OTWARCIA. Sprawdź, jak wygląda lista sklepów otwartych w niedzielę 21. 10. 2018. Niedziela 21 października to trzecia niedziela października. Październik 2018 ma 4 niedziele. Sklepy są otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, co oznacza, że sklepy 21 października będą zamknięte. Czynne będą mniejsze sklepy, jak Żabka, ABC, FreshMarket. Otwarte są też tradycyjnie sklepy na stacjach paliw oraz sklepy osiedlowe. Sprawdź godziny otwarcia sklepów w niedzielę 21 października 2018. Dokładna lista sklepów otwartych i zamkniętych poniżej oraz godziny otwarcia. 21 października - niedziela bez handlu! NIEDZIELA 21 października 2018: ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL, FRESH MARKET, AUCHAN, TESCO, CARREFOUR, KAUFLAND, CARREFOUR EXPRESS, GLOBI, NETTO.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 21 PAŹDZIERNIKA

Żabka, ABC, FreshMarket, Lidl, Biedronka, Aldi, Globi, TESCO, Auchan, Kaufland GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW
21 października 2018 w niedzielę zdecydowana większość sklepów jest zamknięta. Jest to bowiem niedziela wolna od handlu. Otwarte mogą być tylko małe sklepy osiedlowe, gdzie właściciel zdecyduje się na otwarcie. Czynne 19.8.2018 są też stacje paliw i sklepy Żabka, Lewiatan lub ABC. Centra handlowe i spożywcze Tesco, Auchan, Kaufland będą zamknięte.

WYKAZ NIEDZIEL HANDLOWYCH I NIEDZIEL WOLNYCH OD HANDLU. SPRAWDŹ KALENDARZ

Które sklepy są otwarte w niedzielę 21 października 2018 w twojej okolicy? Gdzie kupić podstawowe artykuły spożywcze? Do której godziny sklepy są otwarte w niedzielę 21 października?

ZOBACZ ZDJĘCIA
Zobacz galerię

Październik 2018 to miesiąc, gdzie na 4 niedziele, w 2 obowiązuje zakaz handlu. Sklepy w niedzielę w październiku 2018:

  • 7 października - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne
  • 21 października - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 21 października - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 28 października - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne

Jedyne niedziele we październiku, które nie są objęte zakazem handlu w niedziele to 7 października i 28 października. Wtedy wszystkie sklepy mogą być czynne.

Niedziele bez handlu
Wprowadziła je ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niektóre niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 r.

Jednak ustawa wprowadziła szereg wyjątków od zakazu handlu w niedziele, więc praktycznie można w niedziele z zakazem handlu zrobić zakupy - głównie produktów spożywczych. ale też rzeczy, które można kupić w kioskach.

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE W PAŹDZIERNIKU I KOLEJNYCH MIESIĄCACH

GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW W NIEDZIELĘ 21 PAŹDZIERNIKA 2018

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE 21 PAŹDZIERNIKA 2018
Kliknij w galerię i sprawdź daty
Zobacz galerię

Jak uczy doświadczenie, wieczorami w niedziele, czynna jest znaczna część osiedlowych sklepików, w których można zrobić szybkie zakupy.

SKLEP AUCHAN
W niedzielę 21 PAŹDZIERNIKA 2018 r. będą zamknięte. W sobotę 13 października wszystkie sklepy Auchan w całej Polsce są czynne od 7 rano, niektóre hipermarkety Auchan są czynne do godz. 22 (jeśli znajdują się w galeriach handlowych czynnych do tej godziny, np. w CH 3 Stawy w Katowicach).

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ALDI
W niedzielę 21 października 2018 r. będą czynne. W sobotę 13 października sklepy sieci Aldi są czynne od godz. 7 lub 8 (w sporadycznych przypadkach od 9, np. gdy sklep znajduje się w centrum handlowym) do godz. 21.

SKLEP LEWIATAN
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEP ŻABKA
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

SKLEP LIDL
W niedzielę 21 października 2018 r. będą nieczynne. W sobotę 13 października sklepy Lidl w całej Polsce są czynne do godz. 22.

FRESHMARKET
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEP BIEDRONKA
W niedzielę 21 października 2018 r. będą czynne. W sobotę 13 października sklepy Biedronka są czynne do godz. 22 lub 23, w zależności od lokalizacji sklepu.

SKLEP KAUFLAND
W niedzielę 21 października 2108 r. będą czynne. W sobotę 13 października sklepy tej sieci są czynne w godz. 7-22.

SKLEPY OSIEDLOWE
Pamiętajcie, że w dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEP TESCO
W niedzielę 21 października 2108 r. będą czynne. W sobotę 13 października całodobowe sklepy sieci Tesco będą czynne tylko do godz. 24.

SKLEP CARREFOUR
W niedzielę 21 października 2018 r. będą czynne. W sobotę 13 października niektóre hipermarkety tej sieci są czynne do godz. 23.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. Ale 13 października będą normalnie pracować

SKLEPY GLOBI
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnej placówki. 13 października będą normalnie pracować

KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI
O otwarciu sklepu 21 października decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO
W niedzielę 21 października 2018 r. będą czynne. W sobotę 13 października sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE
Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE
Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reguluje handel w niedzielę i wprowadza sporo ograniczeń. W 2018 roku sklepy otwarte są w dwie niedziele w miesiącu, pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku sklepy będą czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A od 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE
Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

Zobaczcie zdjęcia:
Zobacz galerię

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Jak głosować w wyborach? Jak oddać ważny głos?

Jakub Turowski z Facebooka w studiu Dziennika Zachodniego