Skoki narciarskie. Dzisiaj 15.03.2024 w Vikersund KWALIFIKACJE, WYNIKI Zniszczoł na piątym miejscu. Prolog wygrał Peter Prevc

Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł Arkadiusz Gola
W piątek 15 marca 2024 roku w norweskim Vikersund odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu na mamuciej skoczni. To ostatni etap cyklu Raw Air, w którym kwalifikacje są prologiem. 5. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł. Poniżej WYNIKI.

Skoki narciarskie 15.03.2024

Puchar Świata, Raw Air w Vikersund WYNIKI: Prolog (kwalifikacje)

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis relacji LIVE:

Tak wygląda czołówka cyklu Raw Air. Najlepszy z Polaków - Aleksander Zniszczoł jest 19.

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Peter Prevc. Aleksander Zniszczoł na 5. miejscu. Z awansem też 33. Kamil Stoch, 36. Piotr Żyła, 37. Dawid Kubacki. Nie awansował 42. Maciej Kot.

Peter Prevc na prowadzeniu po skoku na 235,5 m.

Zostało 10 zawodników.

Daniel Huber - 238 metrów. Austriak objął prowadzenie.

Ryoyu Kobayashi - 230 m. Japończyk nowym liderem. Zniszczoł jest drugi.

Aleksander Zniszczoł - 228,5 m! Prowadzi!

Maciej Kot - 185,5 m. Na razie poza konkursem. Jest drugi w kolejce.

Piotr Żyła - 197 m. Teraz 16. pozycja i zapewniony udział w konkursie.

Dawid Kubacki - 190,5 m. 14. miejsce, co oznacza awans.

Kamil Stoch - 197 m. 10. miejsce i awans do konkursu. Prowadzi Norweg Robert Johansson.

Zaczęły się kwalifikacje!

Drugi trening dla Stefana Krafta. Aleksander Zniszczoł na 3. miejscu. Pozostali Polacy: 26. Stoch, 31. Żyła, 33. Kubacki, 43. Kot.

Aleksander Zniszczoł najlepszy na pierwszym treningu! Miejsca pozostałych Polaków: 18. Kamil Stoch, 33. Piotr Żyła, 38. Maciej Kot, 40. Dawid Kubacki.

Od godz. 15 trwa pierwszy trening.

Trening został przesunięty z godz. 14.30 na 15.00. Przyczyną jest mocno padający śnieg.

W prologu wystąpi 48 zawodników z 13 krajów. Czech Roman Koudelka i Bułgar Władimir Zografski postanowili już zakończyć sezon. Numery startowe Polaków: Kamil Stoch (21), Dawid Kubacki (24), Piotr Żyła (27), Maciej Kot (28) i Aleksander Zniszczoł (30).

Tak zapowiadaliśmy zawody w Vikersund
W środę skoczkowie zakończyli część Raw Air w Trondheim. Na dużej skoczni triumfował Stefan Krat. Austriak jest liderem Pucharu Świata i prowadzi też w klasyfikacji Raw Air. Do zakończenia cyklu został piątkowy prolog oraz konkursy w sobotę i niedzielę na mamuciej skoczni (HS240). Rekord tego obiektu należy do Krafta, który 18 marca 2017 roku zaliczył odległość 253,5 m. Skocznia Vikersundbakken została przebudowana w 2018 roku, więc aż tak dalekie loty nie są już możliwe.

W Vikersund na mamucie wystąpi pięciu Polaków - Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Piotr Żyła, a Maciej Kot. W środowym konkursie wszyscy byli w serii finałowej, a najwyższe miejsce zajął Kubacki - 14. W Pucharze Świata i Raw Air najwyżej sklasyfikowany jest Zniszczoł - odpowiednio 22. i 19. miejsce.