Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skrót „CINiBA" w Wielkim Słowniku Ortograficznym PWN

Katarzyna Domagała-Szymonek
Katarzyna Domagała-Szymonek
ARC
W wydaniu zaktualizowanym „Wielkiego słownika ortograficznego PWN z zasadami pisowni i interpunkcji" zostanie uwzględniony nowy skrótowiec. To „CINiBA", czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka mieszczące się w Katowicach.

„Wiemy już, jak prawidłowo używać akronimu CINiBA, jak poprawnie odmieniać skróconą wersję CINiB-y! - cieszą się pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Skąd ta radość?

Skrótowiec CINiBA, czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka znajdzie się w najnowszej wersji „Wielkiego słownika ortograficznego PWN". Jak jest więc prawidłowa odmiana? Oto ona: CINiB-ie, CINiB-ę.

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka to wspólny projekt Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jego wnętrza kryją w sobie jedną z najnowocześniejszych bibliotek naukowych. CINiBA mieści się przy ulicy Bankowej 11.

- Biblioteka dysponuje największym na Górnym Śląsku księgozbiorem z zakresu nauk społeczno-ekonomicznych. Obok zbiorów tradycyjnych książek i czasopism gromadzi również zbiory elektroniczne (serwisy e-czasopism, statystyczne i fotograficzne bazy danych), bazy danych on-line oraz CD-ROM. Informacje o zbiorach i usługach biblioteki znaleźć można na stronie internetowej www.bg.ue.katowice.pl - dodaje Marek Kiczka, rzecznik prasowy katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!