Śląsk Wrocław - Piast Gliwice WYNIK, WIDEO Lider PKO Ekstraklasy wygrał szósty mecz z rzędu. Gliwiczanie grali drugą połowę w dziesiątkę

23.09.2023 r. PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice. Nahuel Leiva (z prawej) zdobył jedynego gola w tym meczu. Paweł Relikowski
W sobotę 23 września 2023 roku w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). Goście całą drugą połowę grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Arkadiusza Pyrki. W końcówce Erik Exposito nie wykorzystał rzutu karnego. Piast przegrał po siedmiu meczach bez porażki. Poniżej zobacz WIDEO z golem z tego spotkania.

Piast przystąpił do meczu na stadionie lidera tabeli PKO Ekstraklasy z serią czterech remisów z rzędu oraz bez pauzującego za żółte kartki Patryka Dziczka. Dzień przed spotkaniem gliwicki klub ogłosił przedłużenie kontraktu z Jakubem Czerwińskim. Kapitan drużyny przedłużył umowę do 30 czerwca 2026 roku. Czerwińskiego zabrakło w składzie na spotkanie ze Śląskiem z powodu urazu pleców. Nie było też Kamila Wilczka (odnowiona kontuzja kolana). Wrocławianie przed meczem z Piastem mieli serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: Tuż przez przerwą gol i czerwona kartka

Prawie cała pierwsza połowa wyglądała jak partia szachów. Piast wyglądał nieco lepiej niż Śląsk, ale goście w 41. minucie popełnili błąd, który kosztował ich stratę gola. Gliwiczanie zagapili się po wrzucie autu rywali. Nahuel Leiva wykorzystał pustą przestrzeń, podał do Erika Exposito, który odegrał mu z pierwszej piłki, a Leiva też bez przyjęcia strzelił sprzed pola karnego nie do obrony.

- Nie możemy w taki sposób tracić bramek - kiwał głową w przerwie przed kamerą Canal+ Sport Michał Chrapek.

To nie był koniec nieszczęść Piasta. Arkadiusz Pyrka w ciągu trzech minut zobaczył dwie żółte kartki (w obu przypadkach faulował Jehora Macenkę) i w doliczonym czasie musiał opuścić boisko.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: Ertik Exposito

W przerwie trener Aleksander Vuković dokonał jednej zmiany, w 56. minucie kolejnych dwóch. Goście szukali swej szansy, mimo że grali w dziesiątkę. W 66. minucie Ariel Mosór główkował obok bramki po rzucie wolnym, a trzy minuty później Miłosz Szczepański strzelał niecelnie z ostrego kąta. W 77. minucie zza pola karnego uderzył Michael Ameyaw i Rafał Leszczyński złapał piłkę.

W 81. minucie Śląsk wyprowadził kontrę, w której Exposito huknął z woleja z 16 metrów i Frantisek Plach w świetnym stylu odbił piłkę.

Gliwiczanie walczyli do końca. W 88. minucie okazję miał Jakub Holubek, jednak strzelił tam, gdzie był Leszczyński.

Goście zupełnie się odsłonili i w doliczonym czasie to Śląsk był bliższy gola, ale Exposito dwukrotnie zmarnował bardzo dobre okazje. W szóstej doliczonej minucie Exposito zmarnował rzut karny trafiając w poprzeczkę! Piast potem jeszcze miał rzut wolny i Plach pobiegł w pole karne rywali, ale goście nie zmienili wyniku.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

1:0 Nahuel Leiva (41)

Śląsk: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Łukasz Bejger, Aleks Petkow, Jehor Macenko (90. Aleksander Paluszek) - Burak Ince (63. Mateusz Żukowski), Patrick Olsen, Peter Pokorny (85.Daniel Łukasik), Petr Schwarz, Nahuel Leiva (85. Piotr Samiec-Talar) - Erik Exposito.

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Tomas Huk, Alexandros Katranis - Serhij Krykun (56. Jakub Holubek), Tom Hateley (56. Miłosz Szczepański), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (79. Damian Kądzior), Michael Ameyaw - Gabriel Kirejczyk (46. Jorge Felix).

Żółte kartki: Leszczyński, Samiec-Talar - Pyrka, Huk

Czerwona kartka: Arkadiusz Pyrka (45+1' Piast, za drugą żółtą)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 17.902