Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona...

  Śląsk z lotu ptaka: Cudowne zdjęcia Roberta Neumanna z drona zachwycają miłośników fotografii ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  MAKI/mat prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląsk z lotu ptaka
  Katowice. Silesia Business Center.
  1/16

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Robert Neumann

  Te zdjęcia Śląska są wprost zachwycające! Miłośnicy fotografii gratulują autorowi. Zdjęcia Śląsku z lotu ptaka podbijają internet i stają się sławne w Polsce. Zdjęcia z drona wykonane nocą i za dnia fascynują. Zobaczcie, jak wyglądają Katowice, Gliwice, Bytom i inne śląskie miasta nocą, gdy widać, jak są oświetlone. Wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka: piękne krajobrazy i imponująca architektura wykonanych z drona. „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

  Śląsk z lotu ptaka  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
  Zobacz galerię  W Bytomiu rozpoczęła się wystawa fotografii wykonanych z perspektywy lotu ptaka. Ich tematem jest Śląsk: jego piękne krajobrazy i imponująca architektura. Wszystkie zostały wykonane z drona. Wystawę Roberta Neumanna „Śląsk z lotu ptaka” można oglądać w Galerii na Poziomie w Agorze Bytom od 4 grudnia. We wtorek, 11 grudnia, odbyło się tam spotkanie z autorem fotografii.

  Zdjęcia Roberta Neumanna prezentują przyrodę, budowle i obiekty przemysłowe. Autor uwiecznił z dronów m.in.: plac Sikorskiego i kościół Świętej Trójcy w Bytomiu, imponująco oświetlony w Dniu Wszystkich Świętych cmentarz w Gliwicach, hutę i Spodek w Katowicach, wiadukt kolejowy z przejeżdżającym pociągiem w Wiśle Głębcach, szyb Annę i cerkiew w Sosnowcu.

  Na szczególną uwagę zasługują kadry z lotniska w Pyrzowicach, prezentujące samoloty oczekujące na płycie, nową wieżę kontroli lotów i oświetlony pas startowy.  - Miłość do latania samolotem spowodowała, że kupiłem drona. Tak się zaczęła moja przygoda ze zdjęciami lotniczymi. Czerpię prawdziwą przyjemność z tej pracy – mówi Robert Neumann, na co dzień inżynier budownictwa w branży energetycznej, prywatnie – amator kolarstwa górskiego i podróżowania.

  Robert Neumann urodził się w Gliwicach. Na studia wyjechał do Glasgow. Pomiędzy Polską a Szkocją podróżował samolotem. To właśnie wtedy zakochał się w lotnictwie. Chciał nawet zostać pilotem. Wspomina, że już w dzieciństwie marzył o pokazywaniu świata z góry. Pierwszego drona kupił w 2015 roku.

  Dziś ma już trzy. Jeździ po całej Polsce, ale najczęściej fotografuje na Śląsku, pokazując swój ukochany region z innej perspektywy.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA ROBERTA NEUMANNA
  Zobacz galerię


  – Zawsze szukam pomysłu na stworzenie ciekawego kadru. Nigdy się nie ograniczam. Fotografuję krajobrazy, architekturę, wyścigi kolarskie, mecze piłkarskie, pielgrzymki i koncerty. Niekiedy także aparatem bezlusterkowym – przyznaje autor zdjęć prezentowanych na wystawie w Agorze Bytom.

  Śląsk z lotu ptaka” – wystawa zdjęć Roberta Neumanna potrwa do 4 lutego 2019. Agora Bytom – Galeria na Poziomie, poziom 3. Wstęp wolny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Arnold Schwarzenegger w Katowicach  Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapytanie

  Agata (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zdjęcia są ładne i nic do nich nie mam. Dziwi mnie tylko dlaczego autor używa nazwy Śląsk skoro materiały dotyczą Katowic, Bytomia itp. czyli Górnego Śląska? Termin Śląsk oznacza dwa regiony Górny...rozwiń całość

  Zdjęcia są ładne i nic do nich nie mam. Dziwi mnie tylko dlaczego autor używa nazwy Śląsk skoro materiały dotyczą Katowic, Bytomia itp. czyli Górnego Śląska? Termin Śląsk oznacza dwa regiony Górny Śląsk i Dolny Śląsk.
  Dla przypomnienia: Przed wojną stolicą całego Śląska był Wrocław.
  Zapraszamy Pana Fotografa Roberta Neumanna na Dolny Śląsk, gdzie pewnie mógłby wykonać piękne zdjęcia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Od kiedy Dąbrowa Górnicza i Będzin są na Śląsku?

  one są w woj. śląskim ale to nie to samo! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ludzie, nauczcie się podstaw geografii.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powiino być ślaskie z lotu ptaka

  Boikot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  bo niektórych zdjęciach to na pewno nie jest Śląsk

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żenada

  Anonim (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Serio już nie macie o czym pisać i robicie artykuł o zdjęciach z drona które są niedość że nieciekawe i nudne to jeszcze zwyczajne jak by pstrykał zdjęcie gdzie popadnie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Studium brzydoty.

  arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 14

  Te ładniejsze zdjęcia, np. z pociągiem, nie są robione na Śląsku. Jedyne góry na Śląsku to hałdy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śląsk

  Drops (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

  To były Beskidy śląskie debilu, nie porównuj naszego Śląska do twojego Podkarpacia czy skąd ty tam jesteś

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oberślązacy

  felek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Kolejny przykład oderwania się polskojęzycznego brukowca od rzeczywistości i wiedzy. W DZ wszystko się ze Górnym Śląskiem kojarzy. Zapewne gowno w wojewodztwie śląskim jest też śląskie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śląsk z lotu ptaka?

  :) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  Tak, Śląsk! szczególnie Sosnowiec i Pyrzowice!:) :) :) :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Walka z wiatrakami

  :-) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 2

  My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej...rozwiń całość

  My to wiemy, ale to walka z wiatrakami. Problem tkwi w tym, że podział terytorialny nie odzwierciedla podziału historycznego. Tak jest w wielu krajach, np. w Niemczech. Wtedy woj. śląskie (bardziej górnośląskie) obejmowałoby tylko tereny Górnego Śląska. Wtedy Sosnowiec byłby w woj. małopolskim a sztuczny twór - woj. opolskie trafiłoby do woj. górnośląskiego i dolnośląskiego, bo nie ma czegoś takiego, jak Opolszczyzna. W większości to Górny Śląsk, a nawet jego kolebka (byłe Księstwo Raciborsko-Opolskie). zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Już Ci przaja

  Bercik Oberschlesien (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Już Ci przaja!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo