MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śląskie jesienią na fotografiach internautów przedstawiono z ciekawych i różnych perspektyw. Zobacz niesamowite zdjęcia!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Jak można dostrzec w sieci – a szczególnie w mediach społecznościowych – nie brakuje tam zjawiskowych zdjęć, przedstawiających województwo śląskie, uchwycone z ciekawych i rozmaitych perspektyw. Dzięki niezwykle oryginalnym fotografiom, nasz region prezentuje się bardzo różnorodnie. Nie da się nie zauważyć, że zdjęcia w sposób niepowtarzalny oddają piękno tego województwa na wielu płaszczyznach – przyrodniczej, architektonicznej, a także turystycznej oraz zabytkowej. Na fotografiach, wykonanych i opublikowanych przez internautów widać przede wszystkim wspaniałe jesienne pejzaże z naturą w roli głównej, ale nie tylko.
Jak można dostrzec w sieci – a szczególnie w mediach społecznościowych – nie brakuje tam zjawiskowych zdjęć, przedstawiających województwo śląskie, uchwycone z ciekawych i rozmaitych perspektyw. Dzięki niezwykle oryginalnym fotografiom, nasz region prezentuje się bardzo różnorodnie. Nie da się nie zauważyć, że zdjęcia w sposób niepowtarzalny oddają piękno tego województwa na wielu płaszczyznach – przyrodniczej, architektonicznej, a także turystycznej oraz zabytkowej. Na fotografiach, wykonanych i opublikowanych przez internautów widać przede wszystkim wspaniałe jesienne pejzaże z naturą w roli głównej, ale nie tylko. Instagram
Śląskie jesienią na fotografiach internautów przedstawiono z ciekawych i rozmaitych perspektyw, dzięki czemu nasz region prezentuje się bardzo różnorodnie, zaś zdjęcia są niezwykle oryginalne. Ponadto, fotografie te w sposób niepowtarzalny oddają piękno województwa śląskiego w wielu aspektach – przyrodniczym, architektonicznym, a także turystycznym oraz zabytkowym. Na zdjęciach, wykonanych i opublikowanych przez użytkowników sieci widać przede wszystkim wspaniałe jesienne pejzaże z naturą w roli głównej, ale nie tylko. Na wielu fotografach idealnie wkomponowują się w nie różnego rodzaju obiekty, stanowiące element krajobrazu miejskiego albo terenów, nad którymi wznoszą się ruiny zamków oraz skały. Przedstawione na zdjęciach obszary wpisują się w pejzaż jesienny, w jakim dominują rozmaite kolory, które czynią tę porę roku niezwykle zjawiskową. Barwy takie jak zielona, żółta, pomarańczowa, czerwona czy brązowa – w różnych ich odcieniach – wspaniale kontrastują z błękitnym niebem. Niesamowity efekt daje też poświata, jaką tworzą promienie słoneczne, rozświetlające równocześnie kolorowe liście, mieniące się całą gamą barw. Zestawienie jesiennej przyrody z charakterystycznymi dla naszego regionu obiektami sprawia, że śląskie krajobrazy o tej porze roku prezentują się niezwykle majestatycznie. Zobacz niesamowite fotografie, wykonane przez internautów w różnych miejscach tego województwa i zainspiruj się!

Jesień stała się inspiracją w wielu dziedzinach życia

Tajemnicza pora roku, jaką jest jesień już przed wiekami była inspiracją dla wielu artystów i poetów, którzy w swoich różnego rodzaju dziełach próbowali zaprezentować jej specyficzny klimat oraz współgrającą z nim naturę. Jesień pojawiała się przeważnie jako tło, które nadawało charakteru przedstawionej tam tematyce i pogłębiało nastroje oraz wzmacniało u odbiorców odczuwane emocje. Ta pora roku nierzadko służyła za symbol żalu, samotności bądź przygnębienia i podkreślała w ten sposób melancholijną, a nawet pesymistyczną aurę. W pejzażach romantycznych, gdzie nieraz przebijała się pustka, a także niepokój oraz niepewność często można zauważyć elementy krajobrazu jesiennego, w jaki wpisane zostały ruiny zamku, mgła czy drzewa pozbawione liści, opadające na rozsypujące się mury.

Obecnie zainteresowanie jesienią wykazują nie tylko artyści, bowiem okres ten stał się motywem, wykorzystywanym między innymi w modzie. Elementy z akcentem jesiennym wyznaczają trendy chociażby w branży odzieżowej czy wnętrzarskiej. Zjawisko to przejawia się w licznych ozdobach i dekoracjach, jakie umieszczane są nie tylko w domach oraz mieszkaniach, ale również witrynach sklepowych, restauracjach, instytucjach, a także w wielu innych obiektach.

Fascynację jesienią prezentują też fotografowie oraz amatorscy miłośnicy robienia zdjęć i utrwalania na nich pięknych krajobrazów. Aparaty, znajdujące się w smartfonach umożliwiają wykonanie fotografii w każdym miejscu oraz czasie, a przy tym w dobrej jakości. Posiadanie przy sobie takiego narzędzia uaktywnia wiele osób do uchwycenia ciekawych czy ważnych chwil – nie tylko w czasie wycieczek, ale również podczas codziennego spaceru po okolicy bądź w drodze do szkoły lub pracy. Popularne stało się zamieszczanie tego typu zdjęć w sieci – głównie w mediach społecznościowych, gdzie można znaleźć miejsca, zjawiska i momenty, uchwycone o każdej porze dnia oraz roku. Podobnie jak każda wiosna, lato czy zima również jesień stała się inspiracją do wykonywania urokliwych zdjęć.

Jesienny krajobraz województwa śląskiego na zdjęciach internautów

Jak można dostrzec w sieci – a szczególnie w mediach społecznościowych – nie brakuje tam zjawiskowych zdjęć, przedstawiających województwo śląskie, uchwycone z ciekawych i rozmaitych perspektyw. Dzięki niezwykle oryginalnym fotografiom, nasz region prezentuje się bardzo różnorodnie. Nie da się nie zauważyć, że zdjęcia w sposób niepowtarzalny oddają piękno tego województwa na wielu płaszczyznach – przyrodniczej, architektonicznej, a także turystycznej oraz zabytkowej. Na fotografiach, wykonanych i opublikowanych przez internautów widać przede wszystkim wspaniałe jesienne pejzaże z naturą w roli głównej, ale nie tylko. Na wielu zdjęciach idealnie wkomponowują się w nie różnego rodzaju obiekty, stanowiące element krajobrazu miejskiego albo terenów, nad którymi wznoszą się ruiny zamków oraz skały. Przedstawione na fotografiach obszary wpisują się w pejzaż jesienny, w jakim dominują rozmaite kolory, które czynią tę porę roku niezwykle zjawiskową. Barwy takie jak zielona, żółta, pomarańczowa, czerwona czy brązowa – w różnych ich odcieniach – wspaniale kontrastują z błękitnym niebem. Niesamowity efekt daje też poświata, jaką tworzą promienie słoneczne, rozświetlające równocześnie kolorowe liście, mieniące się całą gamą barw. Zestawienie jesiennej przyrody z charakterystycznymi dla naszego regionu obiektami sprawia, że śląskie krajobrazy o tej porze roku wyglądają niezwykle majestatycznie.

W załączonej galerii prezentujemy województwo śląskie jesienią, przedstawione z ciekawych oraz rozmaitych perspektyw. Zobacz niesamowite zdjęcia, wykonane przez internautów w różnych miejscach naszego regionu i zainspiruj się!

Śląskie jesienią na fotografiach internautów. Zobacz niesamowite zdjęcia!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Popłoch na hiszpańskich plażach Drony wykryły w wodzie rekiny!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni