Solange Olszewska: Potęgę Solarisa zbudowała razem z mężem

  Solange Olszewska: Potęgę Solarisa zbudowała razem z mężem

  Solange Olszewska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Solange Olszewska: Potęgę Solarisa zbudowała razem z mężem
  1/2
  przejdź do galerii

  ©archiwum prywatne

  Co łączy producentkę autobusów Solaris z autorką przygód o Harrym Potterze i jak niemiecki minister spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher uratował rodzinę bizneswoman. Z Solange Olszewską, jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet biznesu świata, o życiu i karierze rozmawia Maria Zawała
  Zna pani powieści J.K. Rowling o Harrym Potterze?
  Nie, nigdy mnie te bajki nie wciągnęły.

  Nawet wtedy, gdy okazało się, że ma pani z autorką przygód o czarodzieju coś wspólnego?
  Poważnie, coś nas łączy? Biznes to nie żadne czary-mary.

  To prawda, ale jednak znalazłyście się panie obok siebie na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet biznesu świata według niemieckiego dziennika "Handelsblatt". Jak pani myśli, dlaczego?
  Wiele razy się nad tym zastanawiałam, ale nie miałam kogo zapytać, bo do dziś nie wiem, komu to wyróżnienie zawdzięczam. Myślę jednak, że doceniono fakt, że Solaris jest firmą rodzinną. Niemcy takie bardzo szanują.

  Nosi pani ciekawe imię. Kto je wymyślił?
  Mój dziadek przed wojną studiował i bronił doktorat na Sorbonie. Był chemikiem, a babcia grywała na fortepianie. Uwielbiała Chopina, a że Solange była córką George Sand - ukochanej naszego kompozytora, więc dziadkowie uznali, że to imię będzie mieć związek i z Polską, i z Francją. Namówili rodziców i tak zostało. Imię Solange nie bardzo jednak pasowało do poprzedniego ustroju. Pamiętam, jak się uśmialiśmy, gdy urzędnik stanu cywilnego, udzielający nam ślubu wygłaszał "Czy bierze pan sobie tę Solangę za żonę...". Dlatego znajomi mówili wtedy do mnie Magda.

  Gdzie się poznaliście z mężem?
  Na nartach, na Hali Miziowej. Krzysztof zahaczył o linę od wyciągu i złamał ząb. Jako przejeżdżająca obok studentka stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie udzieliłam przystojnemu studentowi Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Warszawskiej pierwszej pomocy. No i to opiekowanie się nim bardzo mi się spodobało. Jemu zresztą też.

  Myśleliście wówczas, że kiedyś będziecie zamożni?
  A skąd, ja się przez kilka lat chowałam u babci w Gdyni. Szczytem moich marzeń o szczęściu było tam zamieszkać i zostać chirurgiem szczękowym. Namawiałam męża na przeprowadzkę, ale on już na studiach chciał mieć swoją firmę. W wolnych chwilach pracował zresztą jako mechanik w warsztacie samochodowym. Jego rodzice lekarze włosy z głowy rwali, że on jak robotnik haruje. Ale on marzył o swoim warsztacie. Jeździliśmy więc w wakacje do Szwecji do pracy, żeby zarobić. W 1979 roku kupiliśmy połowę warsztatu w Warszawie, a rodzice Krzysztofa pogodzili się z tym, że ich syn ani dnia nie przepracował na państwowej posadzie. Zamieszkaliśmy w bloku w 30-metrowym mieszkaniu, wkrótce na świat przyszła nasza córka Małgosia, a ja, wychowana w polskiej tradycji, że mąż jest najważniejszy, a żona z tyłu, zajęłam się dzieckiem. Niedługo potem urodził się nam syn Jan. Myślałam, że jak wrócę do pracy, spełnią się moje marzenia o chirurgii, ale profesor mnie nie chciał, więc trzy dni sobie poryczałam, a potem poszłam pracować jako dentystka do przychodni.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co do jej męża

  ... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie jest to pewne ale zachorował na wyjeździe zagranicznym, i nie jest lekko chory, a na tą chwile bliżej mu do osoby pewnie po porażeniu jakimś, sam już za bardzo nic nie zrobi. więc skończcie...rozwiń całość

  Nie jest to pewne ale zachorował na wyjeździe zagranicznym, i nie jest lekko chory, a na tą chwile bliżej mu do osoby pewnie po porażeniu jakimś, sam już za bardzo nic nie zrobi. więc skończcie hejt na niego lub jego żonę, gdyby mógł normalnie funkcjonować na pewno miał by siłę to ciągnąć a tak żona zajmuje się firmą i bardzo chorym mężem, a dzieci nie chcą się w to bawić bo nie ich branża.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wałęsa nie skakał przez płot

  Olo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tylko podwiozła go motorówka z garnizonu Gdynia Oksywie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Solaris jest tak tępa, jak "Solaris" z Blok Ekipy...

  Stany.blog.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ledwie jej mąż się rozchorował i przestał zarządzać firma, ta chce ją sprzedać, bo jej nie potrafi ogarnąć (nie dziwne, skoro była tylko od robienia kawy na zebraniu zarządu, i lodów mężowi...)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podziekowanie

  raf1 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Oby w naszej biednej Polsce więcej takich firm oraz ludzi którzy takie wspanaiałe rzeczy tworzą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  help

  nano (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  witam ja naprawdę nie wiem, jak zacząć dziękować tego człowieka za to, co zrobiłeś dla mnie i mojej rodziny. mam na imię Hilda, mam na imię mąż jest Salomon, oboje dostalismy za mąż w 2012 roku,...rozwiń całość

  witam ja naprawdę nie wiem, jak zacząć dziękować tego człowieka za to, co zrobiłeś dla mnie i mojej rodziny. mam na imię Hilda, mam na imię mąż jest Salomon, oboje dostalismy za mąż w 2012 roku, życie było tak szczęśliwy po naszym małżeństwa, wzdłuż linii w 2014 roku, mój mąż został aresztowany za coś, czego nie ma nic o tym, wydajemy wszystko, co mamy dla Sprawa przynieść mój mąż się do tego stopnia, że ​​stał się bezdomnym. w dniu 20 września 2014 roku, mój mąż został skazany na 10 lat więzienia, i płakać przez wszystkie moje dni, a moje życie stało miens się w mojej rodzinie.
  Pewnego dnia stary przyjaciel mnie zadzwonić, aby przywitać mnie od ponad trzech lat, przez wezwanie zauważyła, że ​​nie jestem tą samą osobą jej użyć, aby nie, ona zapytać, co jest problemem, powiedziałem jej, moje życie stało się śmiechem na widok publiczny do ponad roku, mam jej wytłumaczyć, co mam jest przeżywa.
  powiedziała mi, aby nie martwić się, że ona ma kogoś, kto może pomóc, aby wydobyć męża za problem, powiedziała mi, że człowiek duchowy pomaga jej przyjaciel też przywrócić jej małżeństwo z powrotem, gdy ona i jej mąż hamulca się.
  mój brat i siostry, która była, jak i podróż do myśli mój przyjaciel mi wytłumaczyć lepiej, jak i jak widzę duchową człowieka.
  powiedziała mi wszystko, co musisz zrobić, aby zadzwonić do jej przyjaciółka wysłać szczegóły man do nas, natychmiast ją przesłać nam numer człowiek telefonu i jego adres e-mail, tego samego dnia, możemy skontaktować się z człowiekiem i wyjaśnić wszystko do niego przez jego adres e-mail, on odpowiedzi i powiedział mi, nie martw się, że wszystko będzie w porządku, ale powiedział mi, że tylko praca będzie kosztowało mnie trochę pieniędzy, aby kupić wszystkie wymagają rzeczy, które potrzebne do pracy, to było 19 grudnia 2015, i zapewnić wszystko powiedział mi, aby zapewnić dla niego, a on rozpocząć pracę i powiedział mi, co też należy zrobić, w dniu 5 stycznia 2016 roku, mój zadzwoń do mnie i powiedział mi, że mają przenieść go wraz z aktami sprawy, z którego jest on w innym miejscu Powiedziałem mu, żeby się martwić wszystko będzie dobrze, i zadzwonić do ojca i wyjaśnić mu, co mój mąż powiedział, że odpowiedź do mnie i powiedz mi, że mój mąż wróci do domu wkrótce. na 9. mężem zadzwonić jeszcze raz i powiedział, że jugd w nowym miejscu nie odmówić obsługi jego sprawy, a jugd powiedział, że nie poradzi sobie sprawę, że nie zostanie wypowiedziana przez ponad miesiąc temu, dlaczego oni wnieść sprawę do jego Biuro. to, w jaki sposób ustawić męża darmo nie wiedząc o tym, że są tak szczęśliwi, teraz razem, chcę, aby wszyscy mi pomóc dziękuję ten wspaniały drokojie połączenia ojca za to, co zrobiłeś dla mnie i mojej rodziny. jest to jedyna rzecz, którą można wykorzystać do bólu go z powrotem.
  proszę, jeśli potrzebujesz pomocy z, można również skontaktować się z nim w jego prywatnej poczty e-mail, drokojiehealinghome@gmail.com. dzięki.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomocy

  Kazik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Pani Z Solange Olszewską bardzo proszę o pomoc dla reszty Polaków w tym kraju chcemy odnieść taki sukces jak wy ale w dziedzinie całego narodu byśmy byli dumni i żyli dostatnio.Proszę wziąć się za...rozwiń całość

  Pani Z Solange Olszewską bardzo proszę o pomoc dla reszty Polaków w tym kraju chcemy odnieść taki sukces jak wy ale w dziedzinie całego narodu byśmy byli dumni i żyli dostatnio.Proszę wziąć się za te rządy i zacząć normalizować ten kraj jestem z was dumny

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zdrowie

  panie prezesie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  zyczymy zdrowia pan by nas nigdy nie opuscil

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podziwiam takich ludzi

  ewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9

  Jestem pełna uznania Dla takich ludzi wspaniali

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piękna postać i kobieta, fajny wywiad.

  zadrze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 125 / 91

  Kłaniam się i podziwiam.
  Ślązak

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  BRAVO

  Lord Wader (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 111 / 134

  Ona zbudowała z mężem hehehehehehehehehe......babskie dyrdymały.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  osioł

  Kazik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  szefie tak Pani nosiła pustaki na pierwszą hale produkcyjną a na 2 zmianę wkręcała śrubki ty to musisz być prostka

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  jak niżej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  zwykły debil

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo