Sołtysi i Sołectwa Roku 2017 zostali wybrani. W tej wielkiej akcji pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybrali najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Na laureatów czekają prestiżowe tytuły, medale i statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy w listopadzie w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.
Mieszkańcy wszystkich wsi w województwie śląskim mogą wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Mogą też wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody. Głosowanie skończyło się w piątek, 22 września.

ZOBACZ WYNIKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO


KATEGORIA Sołtys Roku 2017

KATEGORIA Sołectwo Roku 2017

NIE TYLKO GŁOSOWANIE


Jednak nie samo głosowanie jest celem naszej akcji. Na łamach drukowanego wydania gazety i w naszym serwisie internetowym będziemy prezentować sołectwa i sołtysów.
- To misja naszej gazety - mówi redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" Marek Twaróg. - Jako jedyne medium w naszym regionie sięgamy najgłębiej do lokalnych społeczności. Na stronach naszych tygodników i w serwisach naszemiasto.pl piszemy o sukcesach i problemach mieszkańców naszego województwa. Prezentacja dokonań wyróżniających się sołtysów jest głównym celem tego plebiscytu.

WAŻNA ROLA SOŁTYSA


A rola sołtysów jest bardzo ważna, bo to właśnie oni są najbliżej mieszkańców – bliżej niż inni samorządowcy i parlamentarzyści. To właśnie ich wybór jest często niezależny od poglądów politycznych i od sondażowych trendów na krajowej scenie politycznej. Na wsi mniej liczy się to, co ktoś mówi, a bardziej to, co robi i gotów jest zrobić dla wspólnego dobra.
Wśród sołtysów w naszym regionie jest wielu prawdziwych społeczników. Ludzi, którzy swojego sołtysowania nie traktują jako szczebla kariery czy sprawowanej władzy. Poświęcają swój wolny czas i siły, aby działać i zachęcać do działania innych.

NAGRODY OD MARSZAŁKA


Wspólnie z Wojciechem Saługą, marszałkiem województwa śląskiego, nagrodzimy pracę sołtysów, przyznając zaszczytne tytuły i medale dla Sołtysa Roku 2017 i Sołectwa Roku 2017. O tym, kto je otrzyma, zdecydują ci, którzy najlepiej znają swoich sołtysów – mieszkańcy wsi, nasi Czytelnicy.

DWA ETAPY PLEBISCYTU


Pierwszy, powiatowy etap głosowania trwał do 8 września. Trzech kandydatów i trzy sołectwa z każdego powiatu awansowali do wojewódzkiego finału, który zakończył się 22 września.

CZEKAJĄ NAGRODY


Po zakończeniu głosowania w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbędzie się uroczysta gala naszego plebiscytu. Zostaną na nią zaproszeni laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach z każdego powiatu. Sołtysi, którzy zdobędą najwięcej głosów, otrzymają z rąk marszałka woj. śląskiego Wojciecha Saługi pamiątkowe medale Sołtys Roku 2017.
Na zwycięzców wojewódzkiego finału naszej akcji będą czekać nie tylko dyplomy i statuetki, lecz przede wszystkim cenne nagrody.

WCZASY DLA SOŁTYSA ROKU


Najpopularniejszy Sołtys zdobędzie:
- statuetkę Sołtys Roku 2017 oraz pamiątkowy dyplom
- sześciodniowy pobyt dla dwóch osób z pełnym pakietem zabiegów w Ośrodku Wypoczynkowym MUFLON w Ustroniu

- kamerę SONY HDR-CX405

- zegarek BISSET


Sołtys, który uplasuje się na miejscu 2 otrzyma:
- pamiątkowy dyplom
- tablet Galaxy Tab A6 mt-280

- zegarek BISSET

Sołtys z miejsca 3 otrzyma:
- pamiątkowy dyplom
- aparat fotograficzny Panasonic Lumix SZ1

- zegarek BISSET

NAGRODY i PROMOCJA DLA SOŁECTW


Nagrodami dla sołectw będą vouchery na kampanie promocyjne sołectwa na łamach „Dziennika Zachodniego” i w naszych serwisach internetowych.

Informacji o akcji udziela Klaudia Łuniewska - tel. 502 499 556, e-mail: klaudia.luniewska@polskapress.pl

Regulamin