Sosnowiecki "Korzeniec" zostanie pokazany w ramach Teatru...

  Sosnowiecki "Korzeniec" zostanie pokazany w ramach Teatru Telewizji! [ZDJĘCIA]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Korzeniec w Teatrze
  1/14
  przejdź do galerii

  Korzeniec w Teatrze ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

  Wiosną 2014 roku na antenie Telewizji Polskiej zostanie pokazany spektakl "Korzeniec" zrealizowany przez Remigiusza Brzyka w sosnowieckim Teatrze Zagłębia. "Korzeniec" to adaptacja książki Zbigniewa Białasa pod tym samym tytułem, akcja której dzieje się w Sosnowcu przed I wojną światową.
  Zdjęcia do telewizyjnej realizacji spektaklu ruszyły w sobotę 23 listopada. Telewizyjną adaptację przedstawienia Teatru Zagłębia w Sosnowcu realizują reżyser Remigiusz Brzyk i operator filmowy, reżyser Marcin Koszałka – twórca filmów dokumentalnych i obrazów do takich filmów fabularnych jak m.in: „Pręgi”, „Rewers”, „Uwikłanie”. Obaj twórcy współpracowali już wcześniej przy realizacji telewizyjnej „Mary Stuart” Wolfganga Hildesheimera.

  Realizacja sceniczna w reżyserii Remigiusza Brzyka była prezentowana i wielokrotnie nagradzana na prestiżowych festiwalach teatralnych w kraju m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, Wałbrzyskich Fanaberiach Teatralnych.

  - Zdjęcia będą realizowane w studio TVP w Katowicach, w Teatrze Zagłębia oraz w plenerach Sosnowca. „Korzeńca” w wersji telewizyjnej będzie można zobaczyć już wiosną 2014 roku. Realizacja nagrania nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta Sosnowiec, spółki Tauron Wytwarzanie S.A. oraz Fundacji Tauron i Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu. Produkcja jest kooperacją Teatru Zagłębia w Sosnowcu i TVP Katowice - informuje Jarosław Ciołek z sosnowieckie teatru.

  Premiera "Korzeńca" na scenie Teatru Zagłębia miała miejsce w maju 2012 roku. Adaptacji scenicznej książki Zbigniewa Białasa dokonał Tomasz Śpiewak. Grają m.in. Edyta Ostojak, Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Maria Bieńkowska, Aleksander Blitek i Tomasz Muszyński.


  *Ruch Chorzów będzie miał nowy wspaniały stadion. ZOBACZ ZWYCIĘSKI PROJEKT
  *Imprezy na Andrzejki 2013. Gdzie się bawić? ZOBACZ Klubowa Mapa Województwa Śląskiego
  *Tramwaje Śląskie mają nowy tramwaj Twist ZDJĘCIA Z TESTÓW
  *Mayday Poland 2013 w katowickim Spodku RELACJA + WIDEO + ZDJĘCIA
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo