Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

„Spotkajmy się w dialogu” - kampania społeczna w Sosnowcu dobiega końca

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
„Spotkajmy się w dialogu” - kampania społeczna w Sosnowcu dobiega końca
„Spotkajmy się w dialogu” - kampania społeczna w Sosnowcu dobiega końca Fundacja Wielogłosu
Powoli dobiega końca kampania społeczna „Spotkajmy się w dialogu”, która realizowana jest w Sosnowcu od początku tego roku. Projekt realizowany był przez Fundację Wielogłosu. W akcji wzięły udział osoby, które doświadczyły kryzysu psychicznego oraz członkowie ich rodzin.

Wielkimi krokami zbliża się koniec kampanii społecznej „Spotkajmy się w dialogu”, która realizowana jest w Sosnowcu od początku tego roku. Kampania była dofinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Spotkajmy się w dialogu

Kryzys jednostki jest kryzysem całej rodziny – wpływ psychicznych trudności członka rodziny ma silne i wielorakie emocjonalne konsekwencje dla otoczenia najbliższych mu osób. Dlatego tak ważne jest objęcie wsparciem nie tylko osobę będąca w kryzysie psychicznym, ale także członków jej rodziny i środowiska, w którym funkcjonuje.

Spotkania terapeutyczne w podejściu Otwartego Dialogu odpowiadają tej potrzebie, gdyż skupiają się na rozwiązaniach, które angażują osobę w kryzysie psychicznym oraz jej najbliższe otoczenie.

Punktem odniesienia kampanii społecznej „Spotkajmy się w dialogu” realizowanej w Sosnowcu przez Fundację Wielogłosu była metoda Otwartego Dialogu. W projekcie wzięły udział osoby, które doświadczyły kryzysu psychicznego oraz członkowie ich rodzin. Warsztaty realizowane były we współudziale z tzw. Ekspertami poprzez Doświadczenie (EX-IN) – osobami, które doświadczyły kryzysu psychicznego, powróciły do zdrowia i ukończyły specjalistyczny kurs asystenta zdrowienia.

- Rodzina i bliscy tworzą sieć wsparcia, która jest niezbędnym elementem w procesie zdrowienia osoby w kryzysie psychicznym. Otwarcie na człowieka w cierpieniu, słuchanie i próba zrozumienia dotąd niewypowiedzianych lub przemilczanych historii to istota Otwartego Dialogu, nowatorskiego podejścia do kryzysów psychicznych opartego na empatii i uważności na całe spektrum ludzkiego doświadczenia — podkreślała Martyna Jarząb, prezeska fundacji Wielogłosu.

Fundacja Wielogłosu

Fundacja Wielogłosu prowadzi działalność statutową od 2016 roku. Organizacja powstała z inicjatywy osób zajmujących się leczeniem i wsparciem ludzi z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Jej celem jest zmiana myślenia o chorobach psychicznych, a także zapobieganie stygmatyzacji osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego. Fundacja wspiera osoby po kryzysach psychicznych oraz walczy ze stereotypami na temat chorób psychicznych, izolacją i lękiem. Realizuje kampanie, warsztaty, seminaria, konferencje, prowadzi działalność wydawniczą.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera