sportowy24
  Stadion Śląski mógł zobaczyć każdy. Kocioł Czarownic...

  Stadion Śląski mógł zobaczyć każdy. Kocioł Czarownic powrócił RELACJA Z DNIA OTWARTEGO

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stadion Śląski podczas Dnia Otwartego odwiedziło ponad 100 tys. ludzi. Na bieżni Kotła Czarownic odbył się finisz PKO Silesia Marathonu
  Na Stadionie Śląskim znajdowała się meta tegorocznego PKO Silesia Marathonu. To pierwsza impreza sportowa w nowym Kotle Czarownic
  1/34
  przejdź do galerii

  Na Stadionie Śląskim znajdowała się meta tegorocznego PKO Silesia Marathonu. To pierwsza impreza sportowa w nowym Kotle Czarownic ©Arkadiusz Nauka

  Stadion Śląski: Dzień Otwarty

  To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i powrotów do przeszłości. Po ośmiu latach przerwy, zmodernizowany chorzowski obiekt ponownie otworzył swoje podwoje.

  STADION ŚLĄSKI: PEŁNY SERWIS [ZOBACZ]

  Wczoraj na Stadionie Śląskim odbył się Dzień Otwarty, który oficjalnie zainaugurował działalność kompletnie przebudowanego obiektu.

  Zobacz galerię

  - Dzisiaj jest ważny dzień. To pierwsza okazja żeby zobaczyć, jak stadion wygląda po kilku latach modernizacji. Efekt jest imponujący i na pewno warto było czekać - mówił marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa. Nie przypadkiem pierwszą imprezą był finisz PKO Silesia Marathonu, bo Kocioł Czarownic to teraz największy polski stadion lekkoatletyczny, który w przyszłości ma gościć najważniejsze imprezy w tej dyscyplinie sportu.

  - Spełniły się moje marzenia i plany, które już 9 lat temu rodziły się w głowie, bo chcieliśmy żeby nasz śląski bieg skończył się kiedyś właśnie na stadionie - mówi Bohdan Witwicki, dyrektor PKO Silesia Marathon. - 9 lat temu zaczynaliśmy w Chorzowie, kończyliśmy w Katowicach. Teraz jest odwrotnie, biegniemy przez 4 miasta. Takiego drugiego biegu nie ma na świecie - dodaje Bohdan Witwicki.

  Stadion Śląski ZDJĘCIA LUDZI DO POŁUDNIA  Stadion Śląski ZDJĘCIA LUDZI PO POŁUDNIU  Dzień Otwarty na Stadionie Śląskim był także sportową lekcją historii. Odbył się mecz, upamiętniający słynne starcie Polska - ZSRR. Zawodnicy wystąpili w nim w takich samych strojach w jakich grano w 1957 roku. 60 lat po tym historycznym meczu na murawę wybiegła Reprezentacja Śląska Oldbojów i zaproszone gwiazdy. Na boisku mogliśmy zobaczyć m.in. Dariusza Gęsiora, Jerzego Brzęczka czy Radosława Gilewicza.

  Do Chorzowa zjechali się ludzie z całego regionu i nie tylko, aby zobaczyć jak po generalnym remoncie wygląda Kocioł Czarownic.

  - Bardzo się cieszę, że tutaj jestem, stadion robi niesamowite wrażenie - mówi nam Dawid Wójcik, który na Stadion Śląski przyjechał aż z Chrzanowa. - Mam nadzieję, że będę tu częstym gościem podczas wielu imprez sportowych, a także kulturalnych 0 dodaje.

  - Byłem kilka razy na tym starym jeszcze Stadionie Śląskim i to zarówno na żużlu jak i na meczach piłkarskich. Wtedy już myślałem, że to niesamowity obiekt. Nie może się jednak równać z tym, co jest teraz. Bo teraz mamy tutaj stadion z prawdziwego zdarzenia - przekonuje z kolei pan Krzysztof z Katowic.

  Dzień Otwarty na Stadionie Śląskim. Mieszkańcy regionu zachwyceni! SONDA WIDEO [CZYTAJ WIĘCEJ]

  Podczas Dnia Otwartego na Stadionie Śląskim wiele działo się także poza obiektem. Każdy kto tego dnia odwiedził Kocioł Czarownic otrzymał pamiątkowy bilet i mógł z każdej strony zobaczyć stadion, a także skorzystać z atrakcji dostępnych na promenadzie wokół korony obiektu, gdzie można było znaleźć specjalnie na tę okazję przygotowane strefy aktywności, a także wystawy fotograficzne i artystyczne grafiki przedstawiające historię Stadionu Śląskiego oraz śląskiego i polskiego sportu w ogóle. Po tak emocjonującym Dniu Otwartym czekamy już na kolejne wielkie imprezy, zarówno te sportowe jaki i kulturalne. Te już podobno w przyszłym roku.

  Stadion Śląski podczas Dnia Otwartego odwiedziło ponad 100 tys. ludzi [CZYTAJ WIĘCEJ]

  Stadion Śląski: Legenda. Zobacz film o historii Stadionu Śląskiego:


  Stadion Śląski gotowy! Zobacz zdjęcia wykonane w technice 360 stopni  Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Partnerzy projektu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Dziennika Zachodniego

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim