MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2. Kolejne bezcenne punkty zespołu Aleksandara Vukovicia! Trwa wielka ucieczka ze strefy spadkowej

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Twitter Piast Gliwice
Piłkarze Piasta Gliwice pokonali w Mielcu Stal i znów podskoczyli w tabeli zwiększając dystans nad strefą spadkową. Zespół Aleksandara Vukovicia zagrał z żelazną konsekwencją i zabójczą skutecznością.

W pierwszej połowie działo się niewiele. Piast skoncentrowany na obronie potrafił jednak czasem błysnąć i po nieco pół godzinie gry Jakub Czerwiński główkował w poprzeczkę. Przez 45 minut gliwiczanie oddali jeden celny strzał, a gospodarze... zero.

W drugiej połowie było nieco ciekawiej, ale bezbramkowy remis wisiał w powietrzu. Nadeszła jednak końcówka, która wstrząsnęła Stalą. W 78 minucie niecelny strzał oddał Jorge Felix, a analiza VAR udowodniła, że blokujący piłkarza Piasta Maciej Wolski zagrał ręką, co oznaczało rzut karny, który pewnie wykorzystał Patryk Dziczek.

Kropkę nad i Piast postawił w 88. minucie. Asystę zaliczył Grzegorz Tomasiewicz, który oddał piłkę do Kamila Wilczka, a ten popisał się szybkością i zostawiając obrońcę za plecami w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Mrozka

Zobaczcie skrót meczu Stal Mielec - Piast Gliwice:

Stal Mielec notuje fatalną wiosnę. W sześciu meczach zdobyła tylko dwa punkty i strefa spadkowa zaczyna się zbliżać. Uciekający przed nią Piast w tabeli wiosny jest natomiast na trzecim miejscu z dziesięcioma punktami. Najważniejsza jest jednak sytuacja całkowita, a w niej gliwiczanie wyglądają coraz lepiej, oddalając się od ogona stawki.

Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (0:0)