Świeć się z Energą. Które miasto zostało „Świetlną Stolicą Polski”? Głosowanie w finale ogólnopolskiego plebiscytu zakończone!

Akcja specjalna Świeć się z Energą
Świeć się z Energą
Świeć się z Energą
Zakończyło się głosowanie w finale Plebiscytu Miast w akcji „Świeć się z Energą”! W 10. edycji o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości w Polsce rywalizowało 16 miast. Wygrał Sędziszów Małopolski! Zwycięzca powiększył znacznie ilość zdobytego w 1. etapie akcji sprzętu AGD dla potrzebujących, a jego wartość wzrosła do 50 tys. zł. Gratulujemy!

W rywalizacji brało udział 16 miast. Wszystko zależało od mobilizacji mieszkańców. W tym roku wygrał Sędziszów Małopolski!

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI w ogólnopolskim finale plebiscytu

W wielkim, ogólnopolskim plebiscycie "Świeć się z Energą" wybrane zostały najpiękniejsze, pełne świątecznych iluminacji, miasta w Polsce. W tym roku Energa prowadziła plebiscyt wspólnie z dziennikami regionalnymi Polska Press Grupa.

Każde miasto, które wygrało etap wojewódzki, otrzymało nowoczesny sprzęt AGD o wartości 10 000 zł. Lodówki, pralki, kuchenka elektryczna i inne pomocne urządzenia, trafią za pośrednictwem władz miasta do najbardziej potrzebujących mieszkańców. W finale ogólnopolskim każda miejscowość walczyła o dodatkowy sprzęt warty 40 000 zł.

Głosowanie trwało do środy 23 stycznia br. do godziny 20:00. Informacji o akcji udziela Wojciech Żaboklicki, tel.: 502499052 e-mail: [email protected] (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00)

Konkurs fotograficzny

KLIKNIJ i SPRAWDŹ WYNIKI na fotografię

Laureaci etapu wojewódzkiego plebiscytu miast

 • woj. dolnośląskie - Wrocław
 • woj. kujawsko-pomorskie - Toruń
 • woj. lubelskie - Zamość
 • woj. lubuskie - Wschowa
 • woj. łódzkie - Łódź
 • woj. małopolskie - Kraków
 • woj. mazowieckie - Radom
 • woj. opolskie - Nysa
 • woj. podkarpackie - Sędziszów Małopolski
 • woj. podlaskie - Łomża
 • woj. pomorskie - Wejherowo
 • woj. śląskie - Katowice
 • woj. świętokrzyskie - Kielce
 • woj. warmińsko-mazurskie - Mrągowo
 • woj. wielkopolskie - Ostrów Wielkopolski
 • woj. zachodniopomorskie - Świnoujście

Plebiscyt miast

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu „Świeć się z Energą” prowadzonego przez pomorską grupę energetyczną. O tytuł najpiękniej oświetlonych na święta walczyły miasta w całej Polsce, a akcję Energa przeprowadza z dziennikami regionalnymi Polska Press Grupy.

- Element zabawy i współzawodnictwa jest oczywiście ważny w akcji „Świeć się z Energą”, jednak zależy nam, aby niosła ona wymierne korzyści dla społeczności, które głosują na miasta, a także aby miała charakter dobroczynny - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się z Energą” z Energa SA.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza organizatorzy akcji „Świeć się z Energą” postanowili wyciszyć działania związane z plebiscytem do zakończenia żałoby. Czas głosowania finałowego został wydłużony.**

Informacja >>>

**

Charytatywny cel Plebiscytu Miast

Plebiscyt to nie tylko zabawa, ale także wielka akcja charytatywna! Miasta, które wygrają w SMS-owym głosowaniu, mogą liczyć na wsparcie charytatywne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu.

Rok temu wygrał Zamość

W czasie ostatniej edycji akcji Świetlną Stolicą Polski został po raz drugi z rzędu Zamość. Miasto zdobyło ponad 70 tys. głosów!

- Cieszę się, że obroniliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Lodówki, pralki, zmywarki i sprzęt typu małe AGD przyniosły dużo radości potrzebującym z naszego miasta. Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom Zamościa za wszystkie głosy oddane na nasze miasto - mówił Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

Zamość otrzymał od Grupy Energa warty 50 000 sprzęt AGD, który trafił do potrzebujących.

Zostań mistrzem świątecznej fotografii!

Akcji "Świeć się z Energą" co roku towarzyszy konkurs fotograficzny. Mogą wziąć w nim udział miłośnicy fotografowania, którzy zatrzymali w kadrze piękne, świąteczne chwile, miasta w świątecznej odsłonie, gwiazdkowy klimat w ich domach oraz kolorowe iluminacje.

Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody – pula nagród w tym konkursie wynosi 40 tysięcy złotych. Główna nagroda to zaproszenie do Gdańska na weekend w hotelu dla dwóch osób.

Konkurs fotograficzny - głosowanie trwa do 23 stycznia!

Odwiedź oficjalną stronę akcji "Świeć się z Energą"

Informacji o akcji udziela Wojciech Żaboklicki
tel. 502 499 052 (pon.-pt. w godz. 8-17)
e-mail.: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni