Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Święto Policji w Sosnowcu: życzenia i gratulacje. 138 mundurowych otrzymało awanse na wyższe stopnie

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Święto Policji 2023 w Sosnowcu Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Święto Policji 2023 w Sosnowcu Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KMP Sosnowiec
Święto Policji w Sosnowcu. Policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie. Nie zabrakło życzeń owocnej służby i gratulacji dotychczasowych osiągnięć. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Uroczysta zbiórka odbyła się w sali widowiskowo-koncertowej Muza w Sosnowcu. Z okazji święta Policji w 2023 roku mianowania na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 138 sosnowieckich policjantów. Uroczystość była również dobrą okazją do wręczenia nagród przez prezydenta Sosnowca dziewięciu policjantom z terenu jednostki, którzy w minionym roku wykazali się szczególnymi osiągnięciami w służbie. Przedstawiciele NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego i prezes Zarządu Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Sosnowcu wręczyli wyróżnionym policjantom odznaczenia.

Podczas przemówienia komendant miejski policji w Sosnowcu, podinsp. Sławomir Zagrobelny, gorąco podziękował wszystkim gościom reprezentującym służby mundurowe oraz instytucjom współpracującym na co dzień z sosnowiecką policją za współpracę na rzecz mieszkańców naszego miasta. Zwrócił się także do policjantek i policjantów z podziękowaniami za ich codzienną służbę. I zastępca komendanta wojewódzkiego policji oraz inni goście również skierowali do sosnowieckich mundurowych serdeczne podziękowania za poświęcenie, profesjonalizm oraz życzyli im sukcesów w dalszej służbie. Na ręce komendanta miejskiego policji w Sosnowcu zaproszeni goście skierowali liczne listy i adresy okolicznościowe.
Po zakończeniu części oficjalnej uroczystej zbiórki zaproszeni goście wysłuchali występu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W minioną niedzielę 9 lipca w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu odbyła się też uroczysta msza święta, celebrowana przez ks. dr Mariusza Karasia, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu oraz ks. proboszcza Gerarda Małodobrego. Uczestniczyło w niej kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, policjantki i policjanci z rodzinami oraz pracownicy cywilni. Kazanie podczas mszy wygłosił kanclerz Kurii i jednocześnie kapelan sosnowieckiej policji, ks. dr Mariusz Karaś, który podziękował policjantom za ich dotychczasową służbę. Posługę liturgiczną pełnili mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W zbiórce wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, insp. Mariuszem Krzystyniakiem. Wśród osób zaproszonych znaleźli się m.in. dyrektorzy biur oraz asystenci posłów i senatorów, prezydenci Sosnowca, przedstawiciele Urzędu Miejskiego, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, przedstawiciele Sądu Okręgowego, i Rejonowego w Sosnowcu, a także Prokuratur Okręgowych i Rejonowych. Na uroczystości obecni byli także przedstawiciele służb mundurowych - Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej, przedstawiciele NSZZ Policjantów, Stowarzyszenia Emerytów Policyjnych i wielu instytucji z terenu miasta. Obchody zaszczycili swoją obecnością również emerytowani zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach i emerytowany komendant miejski policji w Sosnowcu oraz jego zastępca.

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera