MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkolenia w ZUS-ie. Latarnik uczy, jak posługiwać się internetem

MOKR
W szkoleniach z Latarnikami uczestniczyło kilkaset osób
W szkoleniach z Latarnikami uczestniczyło kilkaset osób mat. prasowe
Coraz więcej instytucji publicznych przenosi swoje usługi do internetu. Aby jednak jak największa grupa mieszkańców mogła załatwiać swoje sprawy w sieci - potrzebne są szkolenia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął współpracę ze Stowarzyszeniem "Miasta w internecie" realizującym program "Polska Cyfrowa Równych Szans". W ramach podpisanego porozumienia, Latarnicy Polski Cyfrowej mają uczyć o Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u i zachęcać do samodzielnego korzystania z zasobów internetu.

Rybnicki oddział ZUS-u włączył się w ten projekt mający na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ i nawiązał współpracę z lokalnymi Latarnikami Polski Cyfrowej działającymi na terenie Radlina oraz Świerklan.

Klienci ZUS-u podczas szkoleń otrzymają informację o nowoczesnych ubezpieczeniach społecznych, Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u, nowoczesnych technologiach. - W dotychczasowych szkoleniach z podstaw obsługi komputera wzięło udział kilkaset osób. Ze swoją ofertą wychodzimy nie tylko poza miasto Radlin, ale nawet nasz powiat. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie uczestników szkoleń z tak wygodną formą komunikacji z ZUS-em, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych - mówi Krzysztof Sier, Latarnik Polski Cyfrowej z Radlina.

Co daje założenie sobie profilu na PUE ZUS? Dzięki temu, każdy ubezpieczony ma możliwość sprawdzenia na bieżąco swoich danych w ZUS-ie, czy jest zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego, czy odprowadzane są za niego składki na ubezpieczenie społeczne; można też wyliczyć sobie prognozowaną emeryturę.

Mieszkańcy gmin Radlin, Świerklany i Marklowice zainteresowani bezpłatnym szkoleniem mogą wziąć udział w zajęciach po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym. Kontakt z Latarnikami pod numerami 512 903 647 lub 782 082 121.


*Zimy w styczniu nie będzie [PROGNOZA POGODY NA STYCZEŃ 2014]
*Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
*Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni