Szmatuła z Piasta: Porażka z Pogonią nas zabolała, ale nie odebrała nam mocy

Piotr Grela
Piłkarze Piasta przegrali niedzielny mecz z Pogonią, ale  teraz do Gliwic przyjeżdża Lechia i lider tabeli zapowiada rehabilitację
Piłkarze Piasta przegrali niedzielny mecz z Pogonią, ale teraz do Gliwic przyjeżdża Lechia i lider tabeli zapowiada rehabilitację Sebastian Wołosz
Na pięciu zatrzymała się liczba zwycięstw z rzędu drużyny Piasta Gliwice. Po porażce w Szczecinie, niebiesko-czerwonych czeka mecz z Lechią.

Pogoń pogoniła w Szczecinie lidera, Piasta Gliwice wygrywając 3:1. "Piastunki" nie wykorzystały okazji, zwłaszcza z pierwszej połowy i nie zwiększyły przewagi nad resztą stawki, która po 8. kolejce mogłaby już wynosić 9 punktów.

Piast po kwadransie gry powinien prowadzić 2:0, ale skuteczny był tylko Sasa Zivec. W dodatku gliwiczanie pozwolili strzelić sobie gola tuż przed zejściem na przerwę.

- Do momentu utraty bramki uważam, że byliśmy stroną przeważającą, ale gdy nie wykorzystuje się szans, trzeba się liczyć z tym, że rywal też gra w piłkę i może coś strzelić - mówi Jakub Szmatuła, bramkarz Piasta Gliwice.

W drugiej połowie Pogoń zagrała bardziej stanowczo, co dało jej drugą bramkę. Czarę goryczy dla lidera przelało fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Fojuta z prawie 60 m.

- Przyznam, że odrobinę zlekceważyłem ten strzał. Myślałem, że to nie ma szans wejść. Było to uderzenie przedniej marki, bo nie można powiedzieć, że ta bramka to był jakiś babol czy coś takiego, ale naprawdę super uderzenie Fojuta - oceniał golkiper Piasta, który dodaje: - Musimy wyciągnąć wnioski. Porażka z Pogonią zabolała, ale znamy swoją wartość i w kolejnym meczu pokażemy siłę - zapowiada Kuba.

To dopiero druga w tym sezonie porażka gliwiczan, którzy już w sobotę u siebie będą podejmować Lechię Gdańsk. Biało-zieloni, podobnie jak Piast przeszli rewolucję kadrową, ale wiatr zmian w Gdańsku wciąż hula. Na ławce trenerskiej zadebiutował Thomas von Hee-sen, a w nowy zespół starają się wkomponować m.in. Sławomir Peszko oraz Serbowie - Kova-cević i Krasić. Rewolucja w Pia-ście przyniosła na starcie sezonu rewelacyjne efekty, w Lechii wciąż czekają na pozytywne rezultaty zmian.