W sobotę w Szkole Podstawowej im. Synów Pułku w Węglowicach odbyła się Powiatowa Prezentacja Tradycji Bożonarodzeniowych 2018. Wśród wielu gości znaleźli się m.in. samorządowcy gmin powiatu kłobuckiego, radni i oczywiście mieszkańcy z całego powiatu. Na imprezie pojawił się także dawno nie widziany "na salonach" szef kółek rolniczych Władysław Serafin.

Koła Gospodyń Wiejskich z całego powiatu kłobuckiego zaprezentowały dzisiaj wszystko to, co potrafią najlepiej robić na święta. Na stołach, które uginały się od przeróżnych potraw, królowały makowce, baby, karpie w galarecie. Nie zabrakło oczywiście powiewu nowoczesności, który reprezentowały szkoły zawodowe z terenu powiatu kłobuckiego.

Zebranych na sali gimnastycznej węglowickiej szkoły powitał starosta kłobucki Henryk Kiepura i wójt gminy Wręczyca Wielka Tomasz Osiński.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz galerię

Wśród licznych gości lekką konsternację wywołało wystąpienie Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, który opowiadał o wyjściu z aresztu, nowej ustawie dotyczącej KGW, a także zarzucał obecnemu rządowi chęć skłócenia środowiska KGW.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Arnold Schwarzenegger w Katowicach

Uczestnicy COP24 w Katowicach próbują mówić po śląsku i polsku