MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak wygląda nowy żłobek w Leszczynach. "Tempo prac jest imponujące". Budowa powinna zakończyć się szybciej niż zapowiadano

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Na zaawansowanym etapie jest już budowa nowego i pierwszego w gminie Czerwionka-Leszczyny żłobka, w którym znajdzie się miejsce dla 75 dzieci
Na zaawansowanym etapie jest już budowa nowego i pierwszego w gminie Czerwionka-Leszczyny żłobka, w którym znajdzie się miejsce dla 75 dzieci Hanna Piórecka-Nowak, Katarzyna Mazur
Z każdym dniem postępują prace przy budowie nowego żłobka, który powstaje w Leszczynach, w powiecie rybnickim. Prace prowadzone są od lipca zeszłego roku i wiele wskazuje na to, że zakończą się przed terminem. - Tempo prac jest imponujące - mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny.

Tak wygląda nowy żłobek w Leszczynach

Spore postępy widać na placu budowy nowego żłobka w Leszczynach. Obecnie budowlańcy pracują zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. Od zewnątrz trwają prace dociepleniowe i wykończeniowe, powstały już miejsca parkingowe i chodniki. Wewnątrz również trwają prace wykończeniowe.

- Tempo prac jest imponujące. Termin zakończenia zadania zgodnie z umową przypada w listopadzie tego roku, jednak pogoda nawet w czasie zimy i wczesnej wiosny sprzyjała, a co ważne mamy solidnego, zaangażowanego wykonawcę, więc wiele wskazuje, że uda się szybciej zakończyć to zadanie - mówi Wiesław Janiszewski, burmistrz gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny.

W ramach zadania powstaje parterowy budynek żłobka, w którym zlokalizowane zostaną trzy oddziały żłobkowe, świadczące opiekę dla 75 dzieci do lat 3. Na każdy z oddziałów będzie składać się sala żłobkowa, węzeł sanitarny oraz magazyn podręczny. Oprócz oddziałów dla dzieci w budynku znajdą się pomieszczenia administracyjno-socjalne, zaplecze kuchenne oraz pomieszczenia techniczne.

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje nie tylko budowę oddziałów żłobkowych, ale przewiduje również całą infrastrukturę towarzyszącą, dlatego budowa żłobka planowo ma potrwać do listopada 2024 roku. To między innymi budowa placu zabaw wraz z wyposażeniem, budowa nawierzchni utwardzonych, miejsc postojowych, elementów małej architektury czy zagospodarowanie zieleni.

Zaraz po zakończeniu wszelkich prac budowlanych, przeprowadzone zostaną procedury związane z odbiorem i uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie budynku, po których będzie możliwe otwarcie placówki. Jak zapowiadają urzędnicy, będzie to piękne, kolorowe miejsce, w którym najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli w komfortowych warunkach bezpiecznie spędzać czas.

Na realizację zadania o umownej wartości 8 836 566 zł, Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała 5,3 mln zł dofinansowania. To 3 mln zł z przeznaczeniem na budowę miejskiego żłobka oraz ponad 2 mln zł na funkcjonowanie miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Środki te pochodzą z programu integrującego fundusze unijne i rządowe „Maluch +”.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera