MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te kobiety są poszukiwane za kradzieże, włamania, wymuszenia i rozboje. Śląska policja publikuje twarze i dane. Rozpoznajesz złodziejki?

Redakcja DZ
Poznajcie twarze i dane osobowe kobiet poszukiwanych przez policjęZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Poznajcie twarze i dane osobowe kobiet poszukiwanych przez policjęZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Te kobiety z województwa śląskiego są poszukiwane przez policję za liczne przestępstwa. To złodziejki, które mają na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze, a także kradzieże z włamaniem i rozboje. Mimo dobrze udokumentowanych przestępstw, kobiety są nieuchwytne dla policji. Maksymalny wymiar kary, jaką może za jedno z wymienionych przestępstw wymierzyć sąd, to 12 lat pozbawienia wolności. Lista kobiet poszukiwanych została oparta o informacje Śląskiej Policji. Znajduje się w galerii zdjęć.

Kobiety poszukiwane przez policję

Przedstawiamy Państwu listę kobiet z województwa śląskiego, poszukiwanych przez policję za dokonanie przestępstw przeciwko mieniu. Ukrywają się i do tej pory nie trafiły za kratki. Zbierając informacje, skupiliśmy się na następujących czynach:

  • Kradzieży z włamaniem
  • Rozboju
  • Kradzieży rozbójniczej
  • Wymuszeniu rozbójniczym

ZOBACZCIE POSZUKIWANE KOBIETY

Wszystkie wyżej wymienione to przestępstwa, które są ścigane w oparciu o przepisy Kodeksu Karnego. Maksymalny wymiar kary, jaką może za jedno z nich wymierzyć sąd, to 12 lat pozbawienia wolności.

Prezentowana przez nas lista poszukiwanych kobiet została oparta o informacje Śląskiej Policji z 10 kwietnia 2020 roku.

Zobacz koniecznie

Kradzież z włamaniem

Art. 279. §1. Kto kradnie z włamaniem,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.§2.Jeżeli kradzież z włamaniem popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Rozbój

Art. 280. §1. Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

§2. Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa winny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem,podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Poznajcie twarze i dane osobowe kobiet poszukiwanych przez policjęZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Te kobiety są poszukiwane za kradzieże, włamania, wymuszenia...

Kradzież rozbójnicza

Art. 281. Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Wymuszenie rozbójnicze

Art. 282. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przemocą, groźbą zamachu na życie lub zdrowie albo gwałtownego zamachu na mienie, doprowadza inną osobę do rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym albo do zaprzestania działalności gospodarczej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nie przegap

Zgłoś poszukiwanego. Co zrobić, jeśli rozpoznajemy kogoś z listy poszukiwanych?

Jeśli rozpoznają Państwo kogoś z listy poszukiwanych, należy to zgłosić do najbliższej jednostki policji.

Takiego zgłoszenia można również dokonać poprzez stronę internetową policji. W jaki sposób? Wystarczy kliknąć TUTAJ i postępować zgodnie z instrukcją.

Dane kontaktowe do wszystkich jednostek policji w województwie śląskim znajdą Państwo na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wystarczy kliknąć TUTAJ i znaleźć odpowiedni numer telefonu lub adres mailowy.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera