Tenis: Kubot już potańczył

Łukasz Kubot zakończył swą przygodę na drugiej rundzie turnieju tenisowego Australian Open.

Polak w pierwszym meczu niespodziewanie pokonał w pięciu setach Amerykanina Sama Querreya i z radości zatańczył kankana. Jednak w drugim pojedynku nie dał rady Ukraińcowi Serhijowi Stachowskiemu przegrywając 3:6, 4:6, 4:6. Mecz trwał dwie godziny i siedem minut.

Był to czwarty pojedynek tych zawodników, ale po raz pierwszy zwycięzcą został Ukrainiec. Obecnie Kubot zajmuje 72. pozycję w rankingu ATP World Tour. W Wielkim Szlemie najlepszy wynik osiągnął przed rokiem właśnie w Melbourne, dochodząc do czwartej rundy. Środowa porażka oznacza, że nie obroni 180 punktów, więc 31 stycznia spadnie o kilka miejsc w klasyfikacji. Natomiast Stachowski jest w tej chwili 42. na świecie, choć jeszcze wcześniej był już nawet numerem 31.

Do drugiej rundy awansował debel Agnieszka Radwańska i Yung-Jan Chan z Tajwanu, dzięki pokonaniu Słowaczki Dominiki Cibulkovej i Rosjanki Anastazji Pawliuczenkowowej 4:6, 6:2, 7:5. W następnym meczu Radwańska i Chan, rozstawione z numerem ósmym, zagrają ze Szwedkami Sofią Arvidsson i Johanną Larsson. PAP