Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tłumy po 500 plus. Bo wniosek najlepiej złożyć do 31 sierpnia

Tomasz Mikulicz
Tomasz Mikulicz
Z córką Emilią do MOPR-u przyszła Anna Maria Kowalska. - 500 plus przeznaczamy na jedzenie, ubrania. Wiem, że zostało to wprowadzone niedawno, ale teraz ciężko wyobrazić sobie życie bez tych pieniędzy - mówiła.
Z córką Emilią do MOPR-u przyszła Anna Maria Kowalska. - 500 plus przeznaczamy na jedzenie, ubrania. Wiem, że zostało to wprowadzone niedawno, ale teraz ciężko wyobrazić sobie życie bez tych pieniędzy - mówiła. Wojciech Wojtkielewicz
Jeśli tak się stanie nie będzie przerwy w wypłatach. – Dlatego warto się spieszyć – mówiła matka czwórki dzieci Anna Czasun, którą spotkaliśmy w MOPR.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przy ul. Klepackiej 18 zmienił się wczoraj w przedszkole. Dzieci siedziały na ławeczkach i w wózkach. Były też niemowlaki w becikach.

Wczoraj był pierwszy dzień, w którym rodzice mogli składać nowe wnioski o 500 plus.

– Dobrze zrobić to do 31 sierpnia. Wtedy mamy zapewnioną ciągłość w wypłatach – podkreślała Halina Pietrzykowska, kierowniczka działu świadczeń rodzinnych w MOPR.

– Dlatego też warto się spieszyć – mówiła Anna Czasun, którą spotkaliśmy w ośrodku. Ma czwórkę dzieci w wieku od roku do dziewięciu lat. – 500 plus to naprawdę ogromna finansowa pomoc – nie ukrywała.

Zobacz też 500 plus. Zmieniają się zasady przyznawania świadczeń

Jeśli ktoś zgłosi się do 
MOPR-u nie w sierpniu, ale we wrześniu lub w październiku świadczenie również otrzyma. Ale nie od razu – z wyrównaniem odpowiednio do 31 listopada i 31 grudnia. Ci, którzy będą zwlekać i zrobią to dopiero po 1 listopada wyrównania nie dostaną.

MOPR przygotowuje się na zwiększony napływ petentów, wiec przedłużył godziny pracy. Przez najbliższe trzy miesiące w poniedziałki można tu przychodzić w godz. 8–18, natomiast od wtorku do piątku, w godz. 7.30–18.

Wnioski składać można również drogą elektroniczną. Za pomocą czterech kanałów: portalu empatia.mrpips.gov.pl, e-PUAP, PUE ZUS, bankowości elektronicznej. – Do godziny 10 mieliśmy już 200 wniosków, które wpłynęły tą drogą – mówiła wczoraj Pietrzykowska.

W Białymstoku z programu Rodzina 500 plus obecnie korzysta blisko 19 tys. rodzin. Wsparcie zostało przyznane na ok. 26 tys. 600 dzieci. W całym województwie 500 plus otrzymuje ponad 80 tys. rodzin. Miesięcznie wypłacanych jest ok. 64 mln zł.

Znani ludzie z Białegostoku. Aktorzy, politycy, sportowcy, m...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Tłumy po 500 plus. Bo wniosek najlepiej złożyć do 31 sierpnia - Kurier Poranny