Najpiękniejsza łyżwiarka świata to Jutta Leerdam. Mknie na torach po medale i przykuwa urodą uwagę fotoreporterów i kibiców

OPRAC.: Redakcja
Jutta Leerdam to najpękniejsza łyżwiarka świata. Jest utalentowanę już i utytułowaną panczenistka z Holandii. Holenderka, która 30 grudnia 2022 roku będzie świętować 25. urodziny, jest medalistką olimpijską i mistrzostw świata, ale kiedy zakończy karierę sportową, może zająć się modelingiem. Jutta bije rekordy nie tylko na lodowym torze, ale również w mediach społecznościowych, gdzie jej profil śledzi ponad 4,2 mln użytkowników.

Najpiękniejsza łyżwiarka świata ma wielkie osiągnięcia sportowe

Jutta Leerdam nazywana jest najpiękniejszą łyżwiarką świata. Prawie 25-letnia blondynka z Holandii podczas zawodów przykuwa uwagę nie tylko świetnymi wynikami, ale również swoją urodą. Jutta po zakończeniu kariery sportowej śmiało może się zająć modelingiem. Jej profil społecznościowy na Instagramie śledzi 4,2 mln internautów, co biorąc pod uwagę średnią popularność panczenów, jest wynikiem imponującym.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Serce pięknej łyżwiarki skradł Amerykanin

Jutta Leerdam jest szczęśliwie zakochana. Jej serce skradł Amerykanin Jake Paul. Para poinformowała o swoim związku w kwietniu 2023 roku. Jake Paul jest bokserem, który od początku był zauroczony Holenderką. Co ciekawe Leerdam na początku miała o swoim partnerze... marne zdanie, ale z czasem połączyło ich gorące uczucie.

Jutta Leerdam odnosi coraz większe sukcesy

Jutta coraz lepiej radzi sobie na światowych taflach. Pierwsze sukcesy odnosiła już jako juniorka. Jak wylicza Wikipedia, na mistrzostwach świata juniorów w Helsinkach w 2017 roku zdobyła cztery medale: złote na 1500 m i wieloboju oraz srebrne na 500 m i 3000 m. Kolejne siedem medali zdobyła podczas mistrzostw świata juniorów w Salt Lake City: złote w spricie drużynowym i biegu drużynowym, srebrne na 500 m, 1000 m, 1500 m, 3000 m oraz wieloboju.

Podczas mistrzostw świata na dystansach w Inzell w 2019 roku zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym. Wynik ten powtórzyła na mistrzostwach świata na dystansach w Salt Lake City, zdobywając jednocześnie złoty medal w biegu na 1000 m. Rok później, na mistrzostwach świata na dystansach w Heerenveen zajęła drugie miejsce w biegu na 1000 m. W zawodach tych rozdzieliła Brittany Bowe z USA i Rosjankę Jelizawietę Gołubiewą.

Pierwszy raz na podium zawodów Pucharu Świata stanęła 18 listopada 2018 roku w Obihiro, razem z koleżankami zajmując trzecie miejsce w sprincie drużynowym. Indywidualnie pierwsze podium wywalczyła 7 marca 2020 roku w Heerenveen, wygrywając rywalizację w biegu na 1000 m. W zawodach tych wyprzedziła Brittany Bowe i Miho Takagi z Japonii.

W 2020 roku zdobyła kolejne dwa złote medale mistrzostw świata – w sprincie drużynowym oraz indywidualnie na 1000 metrów. W Heerenveen rok później zdobyła natomiast srebro w biegu na 1000 metrów.

Jej sposobem na sukces jest... tłuszcz

Największym sukcesem w jej karierze jest jednak srebrny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Jutta Leerdam zdradziła, że jej sposobem na lepsze wyniki jest... dodatkowy tłuszcz, dzięki któremu stała się cięższa, ale co najważniejsze silniejsza.