MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tomasz Adamek wraca na ring po pokonaniu Salety [RELACJA + CAŁA WALKA]

Rafał Musioł, WS, dś/Press Focus/x-news
Boks: Adamek – Saleta NA ŻYWO ONLINE Polsat Boxing Night BILETY
Boks: Adamek – Saleta NA ŻYWO ONLINE Polsat Boxing Night BILETY express-tv.pl/express-tv.pl/x-news
Z OSTATNIEJ CHWILI: Tomasz Adamek wraca na ring po odpoczynku po zwycięskiej walce z Saletą. Walka Adamek Saleta ONLINE: Tomasz Adamek pokonał Przemysława Saletę podczas gali Polsat Boxing Night. 47-letni były mistrz Europy nie wyszedł do szóstej rundy ze względu na kontuzję barku. Zapis online z walki Adamek Saleta znajdziecie poniżej.

Tomasz Adamek wraca na ring!

Mimo 39 lat Tomasz Adamek 2 kwietnia wróci na ring. Taką informację usłyszeli polscy kibice sportów walki przed galą KSW 33 w Krakowie.

- Tomek będzie fighterem do końca życia, bo taki ma charakter. Jeżeli uznaje, że chce walczyć dalej, to jego prawo. Lata świetności na pewno ma już za sobą, być może skończy jak Andrzej Gołota, ale absolutnie nie można go potępiać za to, że chce walczyć - przyznał w rozmowie z x-news Andrzej Kostyra, dziennikarz "Super Expressu", komentator boksu.

Walka Adamek Saleta ONLINE:

Tomasz Adamek deklaruje, że będzie kontynuował karierę. Na wszelki wypadek pyta kibiców, a ci odpowiadają twierdzącą. - Żona każe mi kończyć, ale ja jeszcze powalczę - mówi Góral.

- Miałem coraz większy problem z podnoszeniem barku i zaczynałem się spóźniać. Dalsza walka nie miała sensu - tłumaczy Saleta. - Już nigdy nie wejdę do ringu, bo z tym barkiem to jakaś poważniejsza sprawa - deklaruje po chwili w wywiadzie z Mateuszem Borkiem.

Walka Adamek - Saleta. Michalczewski: Poziom był tragiczny! [WIDEO]

Walka Adamek - Saleta CAŁA WALKA:

Koniec walki! Problem z barkiem pokonał Saletę! Nie wychodzi do szóstej rundy. Nie daje też odpowiedzi czy Adamek powinien reaktywować swoją karierę.

V runda. Adamek zmienia sposób walki. Doskakuje i uderza, doskakuje i uderza. Saleta nie używa lewej ręki, wyraźnie chroniąc bark. Być może informacja o kontuzji podczas przygotowań była prawdziwa. Ciągle stara się jednak trzymać się blisko Górala nie zważając na otrzymywane ciosy.

IV runda. Góral nieco zwalnia. Czyżby tempo z pierwszych rund było za wysokie? Ale jeśli chce wrócić na ring na serio musi je utrzymać. Saleta krwawi, ale stara się iść krok w krok za Adamkiem, który zmienia kierunki i kombinacje uderzeń.

III runda. Adamek chyba nie chce za szybko skończyć walki, a Saleta nie potrafi go trafić. Odwrotność pojedynku Adamka z Kliczką. W końcówce Saleta wreszcie podjął próby zadawania ciosów na tułów. To może dla niego być jakaś szansa...

II runda. Adamek przestawia Saletę i punktuje. Widać, że poważnie chce wrócić na ring, by zarobić na studia medyczne swojej córki. Na razie jednostronny pojedynek, który może zakończyć się przed czasem. 47 lat Salety widać jak na dłoni.

I runda. Adamek bardzo szybki, Saleta bardzo duży. To oznacza, że łatwiej go trafić i tak właśnie robi Góral. Runda zdecydowanie dla Adamka.

0.27. Zaczyna się pojedynek.
0.27. Na spodenkach Adamka jego bilans walk i nazwiska pokonanych pięściarzy.
0.24. Saleta sprawia wrażenie zrelaksowanego. Adamek kipiącego adrenaliną.
0.22. Na ekranach wspólny mianownik obu pięściarzy, czyli zwycięstwa nad Andrzejem Gołotą.
0.20. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.
0.20. ADAMEK I SALETA WYCHODZĄ DO RINGU
0.15. Wreszcie zbliża się walka wieczoru.
0.10. Sędzia zabawił się w przedszkole, a to boks zawodowy, a nie amatorski - komentuje decyzję Marcin Rekowski i wyzywa Aguilerę na rewanż.
0.05. Aguilera wygrywa więc przed czasem. W pełni zasłużenie. Decyzja sędziego była słuszna. Polak stracił kontrolę nad ciałem i "pływał" po linach.
0.02. Sędzia pomaga trochę Rekowskiemu, prosząc o wytarcie ringu w momencie, gdy Aguilera mocniej go przycisnął. Na niewiele to się zdało, bo najpierw Dominikańczyk poślizgnął się i przewrócił, a potem znów potężnie trafił Polaka i ten został solidnie zamroczony. Walka została przerwana na kilka sekund przed końcem. Teraz Rekowski ma pretensje do sędziego o taką decyzję!
23.58. W dziewiątej rundzie Aguilera ma początkowo kłopoty z widocznością, spowodowane uszkodzeniem okolic oka. Pomimo fatalnych dla niego wydarzeń z poprzedniego starcia, które przegrał dwoma punktami, nie rezygnuje z wygranej. Koncówka dla Dominikańczyka. Wynik globalny w okolicach remisu.
23.55. Siedząc w narożniku Aguilera dyskutuje z arbitrem, a jego sekundant informuje, że jeśli Polak nadal będzie bezkarnie atakował głową pojedynek zostanie przerwany.
23.54. Aguilera oskarża sędziego, że ten nie reaguje na uderzenia głową Polaka, który w dodatku nieco się ślizga na wilgotnym ringu. W poprzedniej rundzie bokser z Dominikany też nie zdołał utrzymać równowagi. Aquilera ma rozbity łuk brwiowy, sygnalizuje, że to od ciosu głową. W końcówce rundy wyraźnie sfrustrowany sam uderza Rekowskiego "z byka" zarabiając upomnienie. A tuż przed końcem pada na deski! Wyglądało na to, że był przekonany, że runda dobiegła końca, a był to jedynie sygnał oznaczający 10 sekund do końca rundy. Przedziwna sytuacja.

23.50. Rekowski w siódmej rundzie był mniej aktywny, a Aguilera wykorzystał to do wygrania rundy dzięki dwóm czystym trafieniom sierpowym.
23.46. Aguilera próbuje kontrolować pojedynek i skupia się na reagowaniu na uderzenia Polaka. Ten jednak sprawia mu coraz więcej problemów.
23.41. Rex, bo taki przydomek nosi Rekowski, na półmetku nieznacznie przegrywa z Dominikańczykiem, który w swojej karierze uległ na punkty Tomaszowi Adamkowi. Polak chcąc wygrać musi zacząć trafiać czysto i mocno.
23.38. Polak wygrywa czwartą rundę liczbą zadanych ciosów. Jeden z nich zachwiał rywalem, ale wrażenie zostało stonowane kontrą w klinczu.
23.33. Rekowski dochodzi do siebie, ale Aguilera jest niebezpieczny i wygląda na silniejszego. Prowokuje Polaka opuszczając ręce, a potem strzela sierpowymi.
23.30. Druga runda bez większych wrażeń, ale mocniej trafia pięściarz z Dominikany.
23.26. W ostatniej sekundzie pierwszej rundy nieoczekiwanie Rekowski pada na matę po sierpowym i haku Aguilery. Ratuje go gong.

23.25. Pierwsza runda z obu stron pasywna. Może dlatego, by można było przeczytać wykonane tuszem reklamy na plecach i klatce piersiowej Polaka.
23.15. A tu jeszcze pojedynek Nagy Aguilera - Marcin Rekowski. Jeśli potrwa pełne dziesięć rund Adamek i Saleta wyjdą do ringu po północy.
23.10. Oczekiwanie na walkę wieczoru mocno się przedłuża. Czas wypełniany jest wywiadami. Kibice nie są zachwyceni. Zaczynają się gwizdy.
23.05. Generalnie poziom dotychczasowych walk nie zachwycił. Emocji dostarczyły tylko panie, łącznie z werdyktem, który wydaje się krzywdzący dla Piątkowskiej. Zwyciężczyni nie tylko leżała na deskach, ale też koncentrowała się nie na zadawaniu ciosów, a klinczowaniu.
23.00 We wcześniejszych najciekawszych pojedynkach Maciej Miszkiń pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Tomasza Gargulę, Kamil Szeremeta na punkty Patricka Mendy'ego.

22.55. Opóźnienie w programie gali wynikające z problemów technicznych z transmisją TV.
22.30. Niejednogłośnie wygrywa Brodnicka. Werdykt dyskusyjny, ale sprzyjający doprowadzeniu do rewanżu.
22.25. Przemysław Saleta i Tomasz Adamek są już w szatniach gotowi do wyjścia na ring. Na razie zajmują go Ewa Brodnicka i Ewa Piątkowska. Obie zaczęły swój pojedynek agresywnie, Brodnicka padła nawet na deski, ale w miarę upływu czasu spuszczają z tonu.
Walka Adamek - Saleta LIVE, STREAM, TRANSMISJA:

Tomasz Adamek kontra Przemysław Saleta. Ten pierwszy (38 lat) już się z ringiem rozstał, ale zmienił zdanie i postanowił jeszcze zarobić. Ten drugi (47 lat) jest już emerytowanym pięściarzem i kick-bokserem, ale nie miał nic przeciwko, by „pożegnać” kolejnego kolegę po fachu (w 2013 roku zakończył karierę Andrzeja Gołoty nokautując go w szóstej rundzie). W sumie mają 85 lat i dziś zmierzą się w Łodzi.

Tomasz Adamek kontra Przemysław Saleta - Walka Adamek Saleta online:

Organizujący galę Polsat robi co może, aby wywołać wokół niej emocje. Mocno medialnie rozgrywa więc także konflikt pomiędzy dwiema Ewami: Piątkowską i Brodnicką, które w ramach rozgrzewki docinały sobie mówiąc o „chłopięcej urodzie” jednej lub „aspiracjach striptizerki” drugiej, za to zgodnie deklarując, że w walce o miano polskiej królowej ringu pójdą „na całość”.

Show próbuje się robić także wokół starcia Macieja Miszkinia i Tomasza Garguli, ale od szaleństwa związanego z występami Andrzeja Gołoty atmosferę tej imprezy dzielą lata świetlne.

Walka Adamek - Saleta gdzie oglądać?

Walka zakontraktowana jest na 10 rund. W Atlas Arenie Adamek powalczy drugi raz. 29 października 2009 r. w Łodzi Góral walczył z Andrzejem Gołotą i pokonał go przez techniczny nokaut. Wtedy łódzka hala pękała w szwach, podobnie będzie w najbliższą sobotę.

- Takie powroty dają mi dużo frajdy i dodatkową motywację do treningu. Boks przestałem traktować jak zawód w 2007 roku, ale od czasu do czasu mam ochotę powalczyć.

W formie staram się być zawsze, bez względu na to czy mam walkę, czy nie. Teraz wprowadziłem trochę nowych elementów treningu siłowego i diametralnie zmieniłem dietę. Jestem gotowy na walkę w dobrym tempie od samego początku.

Najważniejsze, żeby podobało się kibicom - powiedział w rozmowie z x-news Przemysław Saleta, który w sobotę zmierzy się na ringu z Tomaszem Adamkiem.

- Przemek jest średniej klasy zawodnikiem, ale nim jest. A ci wszyscy, którzy mieli się za wielkich mistrzów, teraz są na dnie - powiedział w rozmowie z x-news Dariusz Michalczewski, były zawodowy mistrz świata w boksie. - U nas jest głód dobrego boksu, ale taka walka to odgrzewany kotlet - dodał.

AIP/x=news

Koszt walki Adamek - Saleta?

Cyfrowy Polsat i IPLA – 40 zł
UPC - 45 zł
Multimedia Polska - 39,90 zł.
Vectra: 49,90 zł

Walka Adamek - Saleta gdzie oglądać w telewizji?

Walka Adamek – Saleta będzie transmitowana w systemie Pay Per View. Cena - 40 zł. W Polsacie Sport będą jedynie retransmisje: 28 września o 2.30, 29 września o 2.30, 30 września o 00.30 i 1 października o 00.30.

Walka Adamek - Saleta gdzie oglądać w internecie?

Jedyny legalny stream z walki na Ipla.tv

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni