Znacznie chętniej niż kiedyś rezygnujemy z suto zastawionego stołu na rzecz kilkudniowej wycieczki zarówno w kraju, jak i poza granicami. Na liście top 10 kierunków wybranych przez Polaków na świąteczną podróż w tym roku znalazły się m.in. Londyn, Paryż, Tel Awiw, Barcelona. Według analizy Skyscanner na bilety lotnicze wydamy średnio około 224 zł.

Skyscanner sprawdził, gdzie Polacy spędzą tegoroczne święta Bożego Narodzenia i ile wydadzą na bilet lotniczy.

Boże Narodzenie to zarówno niezapomniane chwile z rodziną i atmosfera magii, jak i kolejna okazja w ciągu roku do podróżowania. Skyscanner od lat przygląda się podróżniczym nawykom Polaków, a obserwacje potwierdzają niekwestionowany trend: w święta nie tylko świętujemy, ale również odpoczywamy i ładujemy się pozytywną energią, coraz częściej właśnie w podróży.

Najtańszy dzień wylotu w świątecznej gorączce?

Okres między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem to początek zimowego szczytu sezonu, a to oznacza wzmożony ruch i stosunkowo wysokie ceny biletów lotniczych. Dlatego, aby kupić bilet w naprawdę dobrej cenie należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, optymalnie około 2-2,5 miesiąca przed wylotem. Większość polskich użytkowników Skyscanner świetnie o tym wie, planując podróż około 65 dni przed wyjazdem. Jednak z analizy Skyscanner wynika, że 38 proc. użytkowników zwleka z kupnem biletu zostawiając to na ostatnią chwilę (0-40 dni przed wylotem).

Osoby planujące spędzić święta w podróży powinny pamiętać, że najtańszym dniem wylotu jest 24 grudnia, z kolei kolejne dni świąteczne, z uwagi na wzmożony ruch, będą już stosunkowo droższe.

Gdzie spędzimy święta?

Skyscanner sprawdził, które kraje Polacy wybierali najczęściej na świąteczne podróże w tym roku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że zestawienie otwiera Londyn, który od lat zajmuje pozycję numer jeden, a na kolejnych miejscach królują ciepłe i słoneczne kierunki:

1. Londyn
2. Paryż
3. Tel Awiw
4. Barcelona
5. Lizbona
6. Frankfurt
7. Amsterdam
8. Rzym
9. Zurych
10. Dubaj
 
Tym, którzy marzą o kilku dniach wolnego i krótkiej zagranicznej podróży, Skyscanner poleca rozważenie zakupu biletu na prezent dla siebie i osoby towarzyszącej.
Początek grudnia to najlepszy czas na planowanie podróży na pierwszy kwartał 2019 i możliwość upolowania biletu w bardzo korzystnej cenie.
Niezdecydowanym dokąd lecieć z pewnością pomogą opcje wyszukiwania „Szukaj wszędzie” oraz „Najtańszy miesiąc” dostępne na stronie Skyscanner.pl, które wskażą najtańsze loty i kierunki podróży. Z kolei uruchomienie Alertu Cenowego pozwoli trzymać rękę na pulsie tym, którzy wiedzą, dokąd chcą polecieć. Za każdym razem, kiedy cena interesującego nas lotu się zmieni Skyscanner poinformuje nas o tym. Alerty Cenowe są całkowicie bezpłatne i w każdej chwili można z nich zrezygnować.

Ogromne problemy z kolejną waloryzacją emerytur i rent. Kliknij w ten tekst i poznaj szczegóły!

Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną metawyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów, oferowanych zarówno przez linie lotnicze jak i za pośrednictwem internetowych biur podróży. Oprócz lotów, Skyscanner umożliwia wyszukiwanie ofert hoteli oraz wypożyczalni samochodów. Skyscanner jest bezpłatny i nie pobiera żadnych opłat ani prowizji od użytkowników.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!