Tour de Pologne 2015 w Tarnowskich Górach UTRUDNIENIA NA...

  Tour de Pologne 2015 w Tarnowskich Górach UTRUDNIENIA NA DROGACH

  TK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Trasa III etapu Tour de Pologne
  1/3
  przejdź do galerii

  Trasa III etapu Tour de Pologne ©ARC

  Tour de Pologne 2015: Wyścig Tour de Pologne wraca do Tarnowskich Gór po ponad 40 latach. Poza wielkim sportowym widowiskiem i masa atrakcji dla dzieci i dorosłych, czekają nas utrudnienia na drogach.

  TOUR DE POLOGNE 2015:


  ZOBACZ KONIECZNIE SPECJALNY SERWIS DZIENNIKA ZACHODNIEGO:
  Tour de Pologne 2015


  ZOBACZ KONIECZNIE:
  TOUR DE POLOGNE 2015: TRASA TOUR DE POLOGNE, MAPKA, ETAPY, TRASY  Trasa 72.
  Tour de Pologne biegnąca przez Tarnowskie Góry pobiegnie ulicami: Częstochowską, Piłsudskiego, Krakowską, Rynkiem, Opolską, Wyspiańskiego, Legionów, Bytomską i Obwodnicą. Ulice zostaną zamknięte ok. 20 minut przed przejazdem peletonu, który jest spodziewany w Tarnowskich Górach ok. godz. 16.

  Już w przeddzień przejazdu zakaz zatrzymywania się dla samochodów obowiązywać będzie na ulicach Piłsudskiego, Krakowskiej oraz Opolskiej (do skrzyżowania z ulicą Sobieskiego).

  UWAGA! Duże zmiany w komunikacji autobusowej

  1. Ciąg komunikacyjny: Siewierz – Ostrożnica

  Linia 738
  – przyspiesza się odjazd autobusu z Siewierza z godz. 14.38 na godz. 14.15 (przejazd przez skrzyżowanie ul. Nakielskiej i Obwodnicy o godz. 15.22)
  - przyspiesza się odjazd autobusu z Tarnowskich Gór z godz. 14.45 na godz. 14.20 ( o godz. 15.06 autobus na przystanku Mierzęcice Osiedle poczeka na przejazd peletonu).

  Linia 179 – w kursie o godz. 14.13 z Mierzęcic autobus pojedzie bezpośrednio do Tarnowskich Gór (nie zrealizuje postoju na przystanku Świerklaniec Park). Jego odjazd powrotny z Tarnowskich Gór z planowej godz. 15.35 zostanie przyspieszony na godz. 15.25. Spodziewany czas zamknięcia wyjazdu z dworca autobusowego to godzina 15.40. (nie dotyczy wyjazdu w kierunku Lasowic - ulica Częstochowska będzie zamknięta wcześniej ! ). W razie zamknięcia skrzyżowania w Świerklańcu autobus w tym kursie nie obsłuży przystanku „Świerklaniec Park” kierując się bezpośrednio z ulicy Oświęcimskiej w stronę Tąpkowic.

  Linie 17, 105, 246, 225, 283, 625, 646- autobusy odczekają na otwarcie poszczególnych odcinków dróg na trasie przejazdu.

  Linia 269 - autobusy kursować będą wg odrębnego rozkładu jazdy, zgodnie z którym w czasie przejazdu peletonu przez Siewierz i Boguchwałowice zakończenie kursów nastąpi na placu w rejonie skrzyżowania ulicy Targowej i 21 Stycznia w Przeczycach (przystanek „Przeczyce Przystań”). Linia 107 – nastąpi skrócenie trasy kursu o godz. 14.26 z Będzina do Sączowa, poprzez skierowanie autobusu bezpośrednio do Sączowa przez Podsiemonię i Podsączów (z pominięciem Celin).

  2. Ciąg komunikacyjny: Ostrożnica - Miasteczko Śląskie – Tarnowskie Góry

  Przyspiesza się wyjazdy autobusów z dworca w Tarnowskich Górach:
  linii nr 87: z godz. 14.55 na godz. 14.49
  linii nr 145: z godz. 14.45 na godz. 14.41

  W pozostałych kursach autobusy odczekają na otwarcie poszczególnych odcinków dróg na przystankach końcowych. Linie nr 87, 151, 614 w czasie zamknięcia skrzyżowania ulic Nakielskiej i Obwodnicy będą wjeżdżać i wyjeżdżać z dworca autobusowego ulicą Częstochowską. Informację o czasie otwarcia poszczególnych skrzyżowań kierowcy będą mogli uzyskać od dyspozytora ruchu dyżurującego na dworcu w Tarnowskich Górach.

  3. Ciągi komunikacyjne: Stare Tarnowice (Gliwice) – Tarnowskie Góry oraz Krupski Młyn – Tarnowskie Góry

  Przyspiesza się wyjazdy autobusów z dworca w Tarnowskich Górach:
  linii nr 129: z godz. 15.43 na godz. 15.28
  linii nr 180: z godz. 15.44 na godz. 15.29
  linii nr 671: z godz. 15.35 na godz. 15.30
  linii nr 1: z Osady Jana z godz. 15.35 na godz. 15.25 (wyjazd z dworca o godz. 15.31)
  Pozostałe autobusy odczekają na otwarcie poszczególnych odcinków dróg na trasie przejazdu

  4. Ciąg komunikacyjny: Zbrosławice, Repty Śl. (Gliwice, Zabrze) – Tarnowskie Góry

  Przyspiesza się wyjazdy autobusów z dworca w Tarnowskich Górach:
  linii nr 80: z godz. 15.33 na godz. 15.30
  linii nr 158: z godz. 15.35 na godz. 15.32
  linii nr 191: z godz. 15.40 na godz. 15.26
  linia 135 : w przypadku zamknięcia skrzyżowania ulic Gliwickiej i Wyszyńskiego (kurs z Bytomia o godz. 15.07 lub inne) dopuszcza się możliwość przejazdu trasą skróconą tj. Obwodnicą Tarnowskich Gór z pominięciem obsługi przystanku "Tarnowskie Góry Gliwicka” oraz przystanków przy ulicy Wyszyńskiego.

  Linie: 83, 112, 735 - autobusy jadące w kierunku Tarnowskich Gór po wjeździe na Kolonię Staszica w Tarnowskich Górach, skręcą na skrzyżowaniu w prawo w ulicę Nową (obsługa przystanku „Tarnowskie Góry Kolonia Staszica”), po czym zakończą kurs i odczekają przewidziany postój eksploatacyjny na ul. Szczęść Boże na - odcinku pomiędzy ul.Nową a Gliwicką. Po wyjeździe, na ul.Gliwickiej na przystanku "Tarnowskie Góry Kolonia Staszica” włączą się w planowe rozkłady jazdy lub po odczekaniu czasu na otwarcie skrzyżowania będą kontynuowały jazdę do przystanku końcowego. Informację o otwarciu skrzyżowania kierowcy mogą uzyskać telefonicznie od dyspozytora ruchu na dworcu w Tarnowskich Górach.

  5. Ciąg komunikacyjny: Bytom (Radzionków) – Tarnowskie Góry

  Przyspiesza się wyjazdy autobusów z dworca w Tarnowskich Górach:
  linii nr 820: z godz. 15.45 na godz. 15. 33
  linii nr 19: z godz. 15.49 na godz. 15. 35
  linii nr 94: z godz. 15.55 na godz. 15. 35

  a ponadto:
  Linia nr 19 – w Bobrownikach Śląskich autobusy przyjeżdżające z Bytomia, wjadą w ul. Główną a następnie wykonają nawrót przez objazd placu. Obsłużony zostanie przystanek "Bobrowniki Śl. I” (wysiadanie) oraz "Bobrowniki Śl.” (pierwszy przystanek w kursie powrotnym), na którym kierowcy zrealizują postój eksploatacyjny.

  Linia 158 – zasady jak w przypadku linii nr 19
  Linia nr 94 – autobusy tej linii po wjeździe do Bobrownik Śl. skręcą w ulicę Wolskiego, a następnie ulicami: Sikorskiego i Bolesława Śmiałego dojadą do skrzyżowania z ul. Stefana Batorego, gdzie wykonają nawrót i zakończą kurs na przystanku "Bobrowniki Śl. Pawilon Handlowy” z realizacją postoju eksploatacyjnego. Wyjazd na ul. Radzionkowską w kursie powrotnym powinien odbywać się ulicą Piotra Skargi. Kierowcy uzyskają informację o czasie otwarcia skrzyżowania ulicy Korola i Obwodnicy od dyspozytora dyżurującego na dworcu w Tarnowskich Górach

  Linia nr 820 – autobusy po wjeździe do Bobrownik Śl. skręcą w ulicę Radzionkowską, po czym obsłużą przystanek "Bobrowniki Śl.” i rozpoczną kurs powrotny przez Radzionków do Os.Stroszek ulicami: Knosały, Śródmiejską i Długą z obsługą wszystkich przystanków na trasie objazdu.

  W Katowicach autobusy linii numer: 820 jadące w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku "Dąb Huta Baildon” skierowane zostaną w ulicę Grundmanna, gdzie zakończą trasę przejazdu. Przystankiem początkowym dla nich będzie "Katowice Grundmanna”. W kierunku powrotnym pojadą ulicami: Grundmanna, Gliwicką, Bracką i Chorzowską, gdzie włączą się na swoją rozkładową trasę. Linie obsługiwać będą wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane na trasie przejazdu. Około godziny 17 komunikacja na tej linii zostanie wstrzymana z powodu przejazdu peletonu przez Chorzów.

  6. Ciąg komunikacyjny Katowice - Piekary Śląskie – Tarnowskie Góry

  Przyspiesza się wyjazdy autobusów z dworca w Tarnowskich Górach:
  linii nr 5: z godz. 15.35 na godz. 15. 25
  linii nr 192: z godz. 15.50 na godz. 15. 35

  Linie: 5, 179, 192, 246, 738 - po otwarciu skrzyżowania ulic: Częstochowskiej i Obwodnicy a po zamknięciu skrzyżowania ul.Nakielskiej i Obwodnicy autobusy kursować będą do dworca i z dworca w Tarnowskich Górach trasą alternatywną przez Świerklaniec i Nowe Chechło z wjazdem i wyjazdem na dworzec od ulicy Częstochowskiej.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo