Tour de Pologne 2018: Bytom poszukuje wolontariuszy, w...

  Tour de Pologne 2018: Bytom poszukuje wolontariuszy, w zamian oferuje koszulki

  Kuba Lelewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2018: Bytom poszukuje wolontariuszy, w zamian oferuje koszulki

  ©Arkadiusz Gola

  Już 5 sierpnia ulicami Bytomia przejedzie Tour de Pologne. Potrzebni są wolontariusze do zapewnienia bezpieczeństwa. Za pomoc przy organizacji wyścigu otrzymamy oficjalną koszulkę TdP 2018.
  Tour de Pologne 2018: Bytom poszukuje wolontariuszy, w zamian oferuje koszulki

  ©Arkadiusz Gola

  4 sierpnia rozpoczyna się jeden z największych na świecie, a największy w Polsce wyścig kolarski- Tour de Pologne, który obok Tour de France, Giro d`Italia i Vuelta Espana wpisuje się na listę najważniejszych wydarzeń kolarskich na świecie. W niedzielę, 5 sierpnia ulicami wielu śląskich miast przejedzie drugi etap wyścigu, który zaczyna się w Tarnowskich Górach, a tradycyjnie kończy się pod katowickim Spodkiem.


  Na trasie nie mogło zabraknąć Bytomia, który przez dwa poprzednie lata również gościł kolarzy z całego świata. Miasto musi zostać zabezpieczone, a do tego potrzebni są ludzie. Jak informują organizatorzy potrzebna jest około setka wolontariuszy, aktualnie zgłosiło się około 60 osób.

  Czym mają zajmować się wolontariusze?
  To nie jest trudna praca, wystarczy pomóc policjantom w zabezpieczaniu trasy wyścigu. Do obowiązków wolontariuszy należy m.in. pilnowanie wyjazdów z prywatnych posesji. Ochotnicy będą potrzebni w godzinach 14:30- 17:30. W nagrodę otrzymamy od organizatorów oficjalną koszulkę Tour de Pologne.

  Co zrobić żeby zostać wolontariuszem?
  Wystarczy zgłosić się telefonicznie pod numer organizatora: 501 171 558 podając swoje dane osobowe i numer telefonu oraz wstawić się na miejsce zbiórki przy Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu o godzinie 14:30 w dniu wyścigu.

  Co dostaniemy w zamian?
  Organizatorzy w ramach podziękowania za pomoc oferują oficjalne koszulki Tour de Pologne, niezapomniane przeżycia i najlepsze miejsca na trasie wyścigu. Jak zapewniają organizatorzy- wielu wolontariuszy wraca już kolejny raz, co świadczy o tym, że wolontariat przy Tour de Pologne to niezapomniane przeżycie.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo