Tour de Pologne 2018 ZABRZE Utrudnienia na drogach 6...

  Tour de Pologne 2018 ZABRZE Utrudnienia na drogach 6 sierpnia

  NAU

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2018 Utrudnienia na drogach

  Tour de Pologne 2018 Utrudnienia na drogach

  75. edycja Tour de Pologne będzie miała metę w Zabrzu. Dzisiaj, podczas 3. etapu wyścigu najlepsi polscy i zagraniczni kolarze pokonają trasę liczącą 139 km i dotrą na metę, która będzie usytuowana przy Arenie Zabrze. Peleton dotrze do Zabrza około godziny 18:00, po wjeździe do miasta kolarzy czekają cztery szybkie rundy po 6 kilometrów. Zakończenie 3. etapu wyścigu i dekoracja zawodników przewidywane są o godzinie 19:12.
  Tour de Pologne 2018 Utrudnienia na drogach

  Tour de Pologne 2018 Utrudnienia na drogach

  Trzeci dzień rywalizacji to płaski etap i dynamiczna walka na trasie. Miejsce startu to Stadion Śląski w Chorzowie, stąd kolarze wyruszą na południe. Na trasie napotkają trzy Lotne Premie LOTTO w Rudzie Śląskiej, Rybniku i Knurowie, a także Górską Premię TAURON IV kategorii w Rybniku oraz Premię Niepodległa LOTOS w Gierałtowicach. Po wjeździe do Zabrza cztery szybkie rundy po 6 kilometrów i prawdopodobnie finisz z peletonu.


  Tour de Pologne 2018 AKTUALNOŚCI

  W związku z tym, że meta 3. etapu 75. Tour de Pologne będzie umiejscowiona w Zabrzu - wzorem roku ubiegłego wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

  TOUR DE POLOGNE 2018 ETAP STADION ŚLĄSKI - ZABRZE MAPY + TRASA

  1. Od godziny 5:00 do godziny ok. 23:00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
  • - ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen de Gaulle'a;
  • - węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
  • - ul. Gen De Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
  • - na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
  • - odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
  • - ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
  • - w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.


  TOUR DE POLOGNE 2018 ETAPY + TRASY

  2. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).

  3. Drogowa Trasa Średnicowa będzie dostępna dla ruchu w obydwu kierunkach w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu na rondo Sybiraków oraz bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.

  4. Do godziny 17:00 utrzymany zostanie ruch kołowy na ul. Winklera (wyłącznie w kierunku ronda) z wjazdem na DTŚ w kierunku Katowic i wyjazdem z ronda do ul. Matejki (w kierunku ul. 3 Maja).

  5. Dojazd do os. Dzierżona możliwy będzie również od strony ul. Winklera dla jadących od strony ul. Makoszowskiej, poprzez udrożnienie przejazdu w miejscu istniejących barier betonowych.

  6. ul. Legnicka i ul. Makoszowska będą całkowicie wyłączone z ruchu od godz. 17:30. Dopuszczenie w/w dróg do ponownego ruchu nastąpi po przejechaniu wyścigu, tj. około godziny 19:00 (odcięte od ruchu będą również drogi krzyżujące się z w/w ulicami). Dopuszczony będzie ruch poprzeczny pojazdów, który odbywał się będzie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.

  7. Od około godz. 17:30 do około 19:00 zamknięty dla ruchu pojazdów będzie wjazd z ul. 3-go Maja w ul. Makoszowską.

  8. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen de Gaulle'a od ul. Goethego do ul. Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle'a do ul. 3 Maja.

  9. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu objęte zostaną patrolami służb mundurowych (Policja, Straż Miejska).
  Zmiany przebiegu tras autobusów w granicach miasta Zabrze 6 sierpnia 2018 r. w związku z 75. TOUR DE POLOGNE:

  1. Linia 23 – kierunek Katowice od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Majai powrót na stałą trasę na Paderewskiego.
  Linia 23 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
  Trasa: Ruda Śląska, Zabrze Paderewskiego, następnie trasą zastępczą 3 Maja, Roosevelta i Gen. De Gaulle’a dalej po stałej trasie do Goethego.
  2. Linia 32 – kierunek Gliwice Łabędy od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego następnie trasą zastępczą Gen. de Gaulle’a , Wolności, Knurowska do granic z Gliwicami.
  Linia 32 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
  Trasa zastępcza od granicy z Gliwicami – Knurowska, Wolności ,Gen. de Gaulle’a i do Goethego
  3. Linia 199 – kierunek Kochłowice od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego, Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta i 3 Maja dalej po stałej trasie do Kochłowic.
  Linia 199 - kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
  Trasa: Kochłowice, Zabrze Sikorskiego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. De Gaulle’a po stałej trasie do Goethego.
  4. Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Zabrze Szpital) od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego, 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta, Gen. de Gaulle’a , Wolności i dalej Trocera po stałej trasie do Goethego.
  Linia 720 – kierunek Zabrze Goethego (przez Plac Teatralny) od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego, Plac Teatralny dalej po stałej trasie do Zabrze Trocera następnie trasą zastępczą Wolności, Gen. de Gaulle’a, Roosevelta, 3 Maja do Goethego.
  5. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, i dalej stałą trasą (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 5:00 do 23:00
  Trasa: Zabrze 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i Gen. De Gaulle’a dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  6. Linia 47 – kierunek Szczygłowice od 17:00 do 19:00
  Trasa: Zabrze Goethego , Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego – do granicy z Rudą Śląską (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  7. Linia 47 – kierunek Zabrze Goethego od 17:00 do 19:00
  Trasa zastępcza od granicy z Rudą Śląską, Paderewskiego, 3 Maja, Roosevelta i Gen. De Gaulle’a dalej po stałej trasie do Goethego (pozostała część objazdów poza granicami Zabrza dostępna na stronach KZK GOP).
  8. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 5:00 do 23:00
  Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja i dalej po stałej trasie do Makoszowy Oświęcimska
  Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 5:00 do 23:00
  Trasa: po stałej trasie do 3 Maja, następnie trasą zastępczą Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.
  9. Linia 111 – kierunek Makoszowy Oświęcimska od 17:00 do 19:00
  Trasa: po stałej trasie Helenka ELZAB do Gen. de Gaulle’a, następnie trasą zastępczą Roosevelta, 3 Maja, Paderewskiego do Kończyce Beskidzka (koniec trasy!)
  Linia 111 – kierunek Helenka Elzab od 17:00 do 19:00
  Od przystanku początkowego Makoszowy Oświęcimska do przystanku Kończyce Beskidzka linia nie kursuje!
  Trasa: od Kończyce Beskidzka, Paderewskiego, następnie trasa zastępcza 3 Maja, Roosevelta i dalej Gen. de Gaulle’a po stałej trasie do Helenka ELZAB.
  10. Linia T3 - będzie kursowała bez zmian, za wyjątkiem krótkich przerw ustalanych przez funkcjonariuszy Policji, podczas ewentualnych kolizji z wyścigiem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Na rowerze przez Katowice z Czesławem Langiem


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo