Co to oznacza dla pasażerów korzystających z komunikacji tramwajowej? Linie 6 (jadąca od Bytomia) i 11 (jadąca od Świętochłowic) kończyć będą bieg na przystanku Chorzów Metalowców. Z kolei tramwaje linii 19 skierowane zostaną do pętli Chorzów Ratusz (przystanek Chorzów Rynek będzie zlokalizowany na ul. Katowickiej, przed dojazdem do Rynku, w rejonie budynku Katowicka 105).
Linia nr 33 nie będzie kursowała, natomiast linia nr 39 będzie jeździć według zmienionego rozkładu jazdy.
Tymczasowo zostanie uruchomiona linia z Katowic Brynowa do Pętli Słonecznej (nr 46) kursująca na trasie: Brynów Pętla – Katowice Plac Miarki – Katowice św. Jana – Katowice Rynek – Katowice Rondo – Koszutka Misjonarzy Oblatów – Koszutka Słoneczna Pętla.
Pojawi się też autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-19 kursująca z przystanku Chorzów Miasto Dworzec PKP ulicami Pocztową, przez Rynek (jezdnia północna), ul. Katowicką (jezdnia dolna), przez Rynek (jezdnia południowa), ul. Katowicką, w Katowicach ul. Chorzowską, przez rondo J. Ziętka, al. W. Korfantego do przystanku Katowice Rynek. Z powrotem skieruje się ulicami A. Mickiewicza, Sokolską, Chorzowską, w Chorzowie Katowicką, Pocztową.
*Elka rusza w Parku Śląskim WYBIERZ PATRONÓW GONDOLI
*PROGNOZAPOGODY NA KONIEC LIPCA: Nadciąga fala upałów!
*Wampiry z Gliwic: Coraz więcej szkieletów bez głów ZOBACZ ZDJĘCIA i USTALENIA
*Proces Katarzyny W.: Tajemniczy świadek ujawnia sensacyjne fakty
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?