Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy dni z papieskim pociągiem

Ola Szatan
Pociąg papieski w centrum naszego regionu jeszcze nie gościł
Pociąg papieski w centrum naszego regionu jeszcze nie gościł Repr. Zygmunt Wieczorek
Trzydzieści miast i miasteczek naszego regionu odwiedzi od piątku do niedzieli jedyny w Polsce pociąg papieski.

Pasażerowie będą mogli zobaczyć filmy o najważniejszych wydarzeniach z życia Jana Pawła II oraz pamiątki po nim: piuskę i kielich mszalny. Na każdej ze stacji odczytane zostanie osobne przesłanie, wybrane spośród przemówień Karola Wojtyły. Wierni będą modlić się też o szybką beatyfikację papieża Polaka.

Pociąg papieski pojawił się na polskich torach trzy lata temu. Podczas wizyty w naszym kraju poświęcił go papież Benedykt XVI. Do tej pory pociąg kursował na trasie Kraków - Wadowice (w wybrane dni także przez Bielsko-Białą do Żyliny). W centrum naszego regionu jeszcze nie gościł.

- Termin tej wizyty nie jest przypadkowy. To arcybiskup Da-mian Zimoń zaproponował, by połączyć ją z pielgrzymką mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich - mówi Bernard Pustelnik z Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych, jednej z organizatorów przejazdu. Piątkowy przejazd rozpocznie się o godz. 12.50 w Oświęcimiu. Zatrzyma się m.in. w Nowym Bieruniu, Chełmie Śląskim, Imielinie i Mysłowicach, a o godz. 15.14 dotrze do Katowic. W sobotę trasa pociągu prowadzić będzie z Katowic (wyjazd o godz. 8.27) do Rybnika (godz. 11.18), przez Skoczów, Bielsko-Białą i Tychy do Katowic (godz. 16.47). Szczegółowy program przejazdu można znaleźć na stronie internetowej www.pociagpapieski.pl).

Bilet pozwalający na przejazd do jednej stacji kosztuje 10 złotych. Można go kupić w parafiach, urzędach gmin oraz Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!