Turniej EIHC w Katowicach: Polska - Kazachstan 1:3 [ZDJĘCIA] Azjaci z hokejowej elity byli za mocni

Turniej EIHC w Katowicach: Polska - Kazachstan 1:3
Turniej EIHC w Katowicach: Polska - Kazachstan 1:3 Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni
Polscy hokeiści przegrali z Kazachstanem w swoim drugim meczu w turnieju EIHC w Katowicach. Biało-czerwoni rozegrali kolejny dobry mecz w tej imprezie walcząc z grającymi w światowej elicie Kazachami jak równy z równym. O naszej porażce w małej hali Spodka przesądziły pechowo stracone gole w I tercji.

Goście przyjechali na Śląsk z zespołem, w którym znalazło się sześciu zawodników świętujących w kwietniu w Krakowie powrót do hokejowej elity. Kadra Azjatów oparta jest na zespole Barys Astana. Przeciwko Polakom grało aż ośmiu hokeistów klubu grającego w bardzo mocnej lidze KHL.

Kazachstan był faworytem, ale Polacy znów pokazali na lodzie serce i charakter. W całym meczu oddali więcej celnych strzałów niż rywale, ale zabrakło im odrobiny szczęścia, by pokonać drużynę znad morza Kaspijskiego.

W I tercji gra była wyrównana, lecz to Kazachowie wygrali ją 2:0. Pierwszy gol padł po tym jak Michael Cichy próbując zmienić lot krążka po strzale Tajgata Zajlałowa wepchnął go do własnej bramki. Drugie trafienie padło po błędzie Kamila Koszowskiego, który wypuścił krążek po strzale Wladimira Grebenszczikowa i młody Nikia Michajlis popisał się skuteczną dobitką. Jedyny przedstawiciel GKS Tychy w kadrze miał na sumieniu tę bramkę, ale w wielu innych sytuacjach spisywał się znakomicie ratując nas przed wyższą porażką.

W II tercji biało-czerwoni grając w podwójnej przewadze strzelili kontaktowego gola. Precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Aron Chmielewski. Mogło być jeszcze lepiej, ale Krzysztof Zapała trafił w słupek, a strzały Mike’a Dantona i Adama Domogały padły łupem Pawła Połektowa.

W ostatniej tercji zażarta walka trwała do samego końca. I jedna i druga drużyna miała okazje do zmiany wyniku, ale gola w końcówce strzelili Kazachowie. Po wznowieniu pod naszą bramką z bliska trafił Jarosław Jewdokimow.

Kazachstan pokonując Polaków zapewnił już sobie zwycięstwo w katowickim turnieju EIHC. Biało-czerwoni na zakończenie imprezy w sobotę o godz. 19.30 zagrają z Francją i spotkanie to najprawdopodobniej zadecyduje o tym kto zajmie drugie miejsce w imprezie rozgrywanej w małej hali Spodka.

Polska – Kazachstan 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Tajgat Zajlałow (16), 0:2 Nikita Michajlis (20), 1:2 Aron Chmielewski (33), 1:3 Jarosław Jewdokimow (56)

Kary: Polska 2, Kazachstan – 10 minut

Polska: Kosowski - Dutka, Rompkowski, Wronka, Zapala, Malasiński - Górny, Wanacki, Chmielewski, Pasiut, Wielkiewicz - Sulka, Wajda, Danton, Dziubiński, Kapica - Kruczek, Dąbkowski, Guzik, Cichy, Domogała.