Twój PIT, ich szansa. Przekaż 1.5% dla Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym

Materiał informacyjny Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym", Organizacja Pożytku Publicznego
Czy wiesz, jak wiele może znaczyć jedna decyzja podczas wypełniania PIT-u? Fundacja Studencka Młodzi-Młodym z siedzibą w Częstochowie od lat przekonuje nas o tym, że pieniądze, które odpisujemy podczas rozliczeń podatkowych, mają wielką moc zmiany życia wielu osób oraz organizacji. Wsparcie finansowe trafia m.in. do polskich szkół, klubów sportowych, stowarzyszeń, osób z pasją, osób niepełnosprawnych i chorych czy schronisk dla zwierząt. Chcesz pomóc? Przekaż swoje 1.5 % dla Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym.

Z małych kroków do wielkich osiągnięć

Zaczynali w Częstochowie, w 2006 roku jako mała, lokalna organizacja studencka wspierająca młodzież. Potem były akcje dla schronisk zwierzęcych i imprezy pod tytułem "Zatrzymaj 1% w Częstochowie".

- Od początku staramy się uświadomić ludziom, że 1,5 proc. należy do nich, i tylko od nich zależy, czy trafi do budżetu państwa, czy do dzieci, szkół i osób potrzebujących - mówi założyciel Fundacji, Marcin Żurawiecki. – Każdy, kto w ciągu roku uzyskuje przychody i rozlicza PIT, może odpisać swoje półtora procent na organizację pożytku publicznego. Tylko w ten sposób można przekazać niewielką część podatku na jakiś szczytny cel. Skoro jest taka możliwość, to czemu z niej nie skorzystać?- dodaje.

W przeciągu osiemnastu lat z małej, częstochowskiej organizacji, Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym" przeobraziła się w jedną z największych organizacji pożytku publicznego w całej Polsce. Liczby robią wrażenie i są dowodem na to, że akcja jednego procenta działa tak, jak należy.

Chociaż w nazwie figuruje “Młodzi-Młodym”, wiek podopiecznych nie gra roli. Tak naprawdę Fundacja nie dyskryminuje ze względu na wiek, płeć, zainteresowania – każdy kto potrzebuje pomocy w walce ze swoją niepełnosprawnością, wsparcia finansowego w uprawianiu dyscyplin sportowych, edukacji, może zbierać swoje 1.5 proc., choć oczywiście ważny jest cel akcji, który musi być zgodny z zasadami Fundacji oraz z celami, zapisanymi w statucie organizacji – mówi prezes, Sebastian Biernacki.

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Przykładów na to, że fundacja wspiera osoby, które najbardziej tego potrzebują, jest mnóstwo. Justyna, jest podopieczną FSMM od samego początku jej istnienia. Choć urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wieloletniej rehabilitacji, dziś jest samodzielną dziewczyną, która spełnia marzenia i…gra na wiolonczeli! Innym przykładem może być Radosław, który porusza się na wózku inwalidzkim. Środki zebrane z 1,5 proc. pozwalają mu m.in. na uczestnictwo w zajęciach usprawniająco-rekreacyjnych i rehabilitacji. Wśród współpracujących z fundacją jest także Lena, która urodziła się bez nóżki. Dzięki zaangażowaniu ludzi z FSMM udało się już zebrać pieniądze na specjalne skarpety na kikuta oraz liczne zabiegi. - Tak można by wymieniać i to jest piękne, że Fundacja tworzy tak dużą i silną społeczność – dodaje Marcin Żurawiecki.

W grupie siła

Akcja 1,5 proc. wyjątkowo dobrze działa wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą większe skupiska ludzi. Dzięki wsparciu dla szkół, przedszkoli oraz klubów sportowych możliwe stają się remonty budynków, sal lekcyjnych, świetlic, boisk oraz bieżni. Program umożliwia także zakup niezbędnego sprzętu, materiałów dydaktycznych, koszulek czy nawet nowego obuwia dla zawodników.

Talenty i pasje

Fundacja nie zapomina również o osobach utalentowanych, o różnorodnych pasjach i zainteresowaniach. Wspiera osoby osiągające sukcesy w różnych dziedzinach, takich jak nauka, sport, sztuka i kultura. Realizacja marzeń dzieci i młodzieży jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji. Dzięki naszej pomocy można spełnić marzenia o nowym rowerze, deskorolce czy laptopie. Wsparcie może okazać się zatem bezcenne dla rozwoju talentów i realizacji pasji wielu młodych ludzi.

Pomocna “łapa” dla zwierząt

Wśród partnerów Fundacji jest także wiele schronisk i stowarzyszeń dla zwierząt. Misja opiera się na wsparciu potrzebujących czworonogów, zapewniając im karmę, leki i opiekę weterynaryjną. Dzięki zebranym środkom możemy dotrzeć do coraz większej liczby zwierząt, oferując im szansę na lepsze życie.

Razem możemy więcej

Fundacja Studencka Młodzi-Młodym to fundacja, która nie określa się w sztywnych ramach. Stara się pomóc każdemu, zarówno osobom poszkodowanym, jak i tym, którzy chcą realizować własne marzenia i szukają dodatkowych pieniędzy na start. To, co robi dla potrzebujących, szkół, klubów czy schronisk jest żywym dowodem na to, że jako społeczeństwo potrafimy działać razem i osiągnąć sukces!

Chcesz przekazać swoje 1.5% dla Fundacji Studenckiej Młodzi-Młodym? Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy POMAGAM.

Poznaj nas! Wejdź na stronę www.fsmm.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo