Tyskie Pola Nadziei

  Tyskie Pola Nadziei

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W poniedziałek punktualnie o trzynastej w parku przy tyskim Urzędzie Miasta zaczęło się sadzenie cebulek żonkili w ramach VIII Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei.
  Posadzone kwiaty zakwitną na wiosnę

  Posadzone kwiaty zakwitną na wiosnę ©Fot. Arkadiusz Ławrywianiec

  W starożytności żonkile uchodziły za symbol odradzającego się życia. - Dziś jest to symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową - powiedziała Justyna Rutkowska z tyskiego Hospicjum im. św. Kaliksta I do młodzieży ubranej w żółte koszulki i przygotowanej do sadzenia.

  Wysadzono 300 cebulek. Tak tutaj już od ośmiu lat rozpoczyna się ogólnopolska akcja "Pola nadziei". - Scenariusz jest zawsze ten sam: jesienią sadzimy cebulki, a wiosną, kiedy żonkile zakwitają, organizujemy jakieś imprezy. Tym razem będzie to I Festiwal Tyskiej Nadziei. Wypełnią go piosenki na temat hospicjum - tłumaczy Rutkowska. - Festiwal odbędzie się 10 marca w Teatrze Małym.

  Nie zabraknie też spotkań w szkołach, które same nas zapraszają na prelekcje na temat choroby, cierpienia, śmierci, żałoby. Okazuje się bowiem, że tego brakuje w szkolnym programie, a te sprawy są przecież częścią życia.

  Pola Nadziei to akcja, która narodziła się w roku 1998 w Edynburgu, w Fundacji Marie Curie Cancer Care, której patronuje nasza rodaczka. Do Polski akcja dotarła w roku 2002 poprzez hospicjum
  św. Łazarza w Krakowie.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo