MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie katowickiego "Mickiewicza" dołączyli do Młodzieżowego Klubu Innowatora KSSE. Inwestujemy w młodych - mówi prezes Michałek

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Uczniowie katowickiego "Mickiewicza" dołączyli do Młodzieżowego Klubu Innowatora KSSE. Inauguracja odbyła się 22 kwietnia. Czym jest nowy program i co oznacza dla jego uczestników?

Spis treści

Młodzieżowy Klub Innowatora KSSE

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi od 2017 roku Klub Innowatora. Program zrzeszał dotychczas studentów uczelni wyższych województwa śląskiego, jednak organizatorzy zamierzają poszerzyć swoje działania o szkoły średnie.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia

22 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Katowicach odbyła się inauguracja Młodzieżowego Klubu Innowatora KSSE. Misją klubu jest wsparcie uczniów i uczennic szkół ogólnokształcących w poznawaniu i rozumieniu świata nauki, biznesu, nowoczesnych technologii, gospodarki oraz przemysłu. Dzięki omawianemu działaniu klub ma wzbudzić w uczniach chęć rozwoju świata przez aktywną postawę i innowacyjne działania.

- Bardzo się cieszymy, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna może być kolejny raz inicjatorem fantastycznego pomysłu, który może aktywizować młodych do tego, żeby w przyszłości walczyć o inwestorów. Dzisiaj każdy wie, że nie wystarczy już infrastruktura czy dobry teren pod inwestycję, ale dobra kadra. Właśnie dlatego my jako KSSE inwestujemy w młodych ludzi, ponieważ wierzymy, że to kiedyś będzie procentować - mówi Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Katowicki „Mickiewicz” pierwszym honorowym członkiem klubu

III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach zostało pierwszym honorowym członkiem Młodzieżowego Klubu Innowatora KSSE. W poniedziałkowy poranek grupa około 30 uczniów otrzymała specjalne certyfikaty i oficjalnie zostali ogłoszeni członkami klubu.

- Nasi uczniowie są otwarci na wszelkie propozycje, a myślę, że swoimi pomysłami są w stanie zaskoczyć nie jednego inwestora - zapewnia Katarzyna Noworzyń, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Co oferuje Młodzieżowy Klub Innowatora KSSE?

Uczestnicy klubu będą mogli rozwijać swoje kompetencje i nabywać kwalifikacje pożądane na rynku pracy. Opiekunowie klubu mają za zadanie motywować młodzież do podejmowania dodatkowych działań w obszarze sportu, kultury i edukacji. Młodzieżowy Klub Innowatora KSSE ma być dla nich przestrzenią do nabywania wiedzy i doświadczenia.

- Uczniowie będą mieli możliwość wymyślić dla nas różne pomysły, a my dla nich będziemy je realizować — tłumaczy Sławomir Duch, dyrektor działu rozwoju i rynku pracy KSSE. - Zwykle uczniowie nie mają możliwości wejścia do zakładów pracy, gdzie na co dzień wykorzystywane są najnowsze technologie. My współpracując z pracodawcami i inwestorami, możemy im taką możliwość zagwarantować - dodaje.

Uczniowie z „Mickiewicza”, którzy stali się dzisiaj członkami, klubu będą mogli skorzystać z licznych wizyt studyjnych, spotkań, rozmów, wywiadów, kursów, szkoleń, warsztatów czy specjalnych projektów.

Nie przeocz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera