MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybór szkoły w Mysłowicach. 26 kwietnia w Urban Labie zaprezentują się placówki ponadpodstawowe

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wybór szkoły w Mysłowicach. 26 marca w Urban Labie zaprezentują się placówki ponadpodstawowe
Wybór szkoły w Mysłowicach. 26 marca w Urban Labie zaprezentują się placówki ponadpodstawowe Szymon Kwiatkowski
Wybór szkoły w Mysłowicach. 26 kwietnia w Urban Labie zaprezentują się placówki ponadpodstawowe. Podczas wydarzenia odbędzie się również prelekcja dotycząca możliwości edukacyjno-zawodowych dla absolwentów szkół podstawowych.

Każdy człowiek musi w pewnym momencie wybrać dalszą drogę swojej kariery zawodowej. Przed młodzieżą pierwszy taki wybór następuje po zakończeniu szkoły podstawowej i wyborze kolejnej placówki.

Wybór szkoły w Mysłowicach

W Mysłowicach uczniowie mogą liczyć na pomoc w tym ważnym wyborze. 26 kwietnia w Urban Labie o godzinie 15.00 odbędzie się prezentacja ofert mysłowickich szkół ponadpodstawowych. Przyszli uczniowie będą mogli zapoznać się z profilami takich placówek jak: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.

Zanim jednak mysłowickie placówki zaprezentują się przyszłym uczniom, w Urban Labie odbędzie się prelekcja prowadzona przez Marcina Szwajcoka, o możliwości edukacyjno-zawodowych dla absolwentów szkół ponadpodstawowych. Ma ona za zadanie pomóc młodzieży z wyborem dalszej drogi edukacji. Wstęp na wydarzenie jest otwarty.

Dla młodego człowieka ważne jest rozpoznanie własnych zasobów i możliwości w zakresie kontynuowania nauki oraz zapoznanie się z metodami poszukiwania pracy. Ten ostatni punkt adresowany jest szczególnie do absolwentów szkół typu zawodowego, posiadających już kwalifikacje zawodowe — tłumaczył Marcin Szwajcok, doradca zawodowy CKZiU w Mysłowicach.

Urban Lab

W przestrzeni URBAN LAB mieszkańcy (nieformalne grupy, stowarzyszenia czy fundacje) mogą zorganizować przeróżne działania i inicjatywy, takie jak warsztaty, zajęcia czy projekty. Wydarzenia organizowane w URBAN LAB nie mają charakteru handlowego ani komercyjnego, jego celem jest aktywizacja i integracja społeczności miejskiej. Ponadto miejsce to ma prowadzić działania promujące wspólne inicjatywy mieszkańców podejmowane w tym miejskim laboratorium i udzielać informacji o mieście.

Pomysł zrodził się wśród pracowników Urzędu Miasta Mysłowice, ponieważ oprócz spraw, które można załatwić w urzędzie, mieszkańcy mają różne pomysły, inicjatywy, chęć spotkania się czy porozmawiania. Aby móc skorzystać z przestrzeni URBAN LAB należy skontaktować się z koordynatorem projektu z ramienia Urzędu Miasta Mysłowice, Bożeną Zając pod numerem tel.: 32 31 71 157.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera