Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ulica Laryska w Mysłowicach przejezdna bez większych problemów. Zakończono prace

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
od 16 lat
Władze miasta poinformowały o zakończonych pracach przebudowy ulicy Laryskiej w Mysłowicach. 3,5 kilometrowy odcinek kosztował miasto około 23,5 mln złotych, z czego około 8 mln złotych miasto otrzymało na ten cel z funduszy rządowych.

W Mysłowicach nietrudno znaleźć drogi, które są w trakcie remontu. Centrum miasta jest tego doskonałym przykładem, gdzie data zakończenia prac jest stale przekładana. Tym razem jednak mieszkańcy mogą cieszyć się ze świeżo wyremontowanej drogi na ulicy Laryskiej.

Koniec prac nad ulicą Laryską w Mysłowicach

Władze miasta zakończyły prace nad ulicą Laryską w Mysłowicach. Mieszańcy nie muszą narzekać już na utrudnienia w ruchu. Przebudowa ul. Laryskiej rozpoczęła się w kwietniu 2020 r. Jej pierwszy etap objął odcinek od ul. Brzezińskiej do Fabrycznej i zakończył się w grudniu 2020 r. W marcu 2021 r. ruszyła druga część remontu: od ul. Fabrycznej do Pukowca. Na ubiegły rok zaplanowany był etap trzeci, od ul. Pukowca do 3 Maja. Niestety na obu tych odcinkach inwestycja opóźniła się i przeciągnęła aż do teraz. Powodem była eksploatacja górnicza, która ciągle odbywała się na wysokości ul. Pukowca. Po jej ustaniu odcinek ul. Laryskiej od Pukowca do Ptasiej został przeprojektowany ze szczególnym naciskiem na przeciwdziałanie szkodom górniczym.

- Po trzech latach ciężkiej pracy w terenie zakończyliśmy inwestycje o nazwie „Kompleksowa przebudowa ulicy Laryskiej”. Jest to jedna z najważniejszych ulic w naszym mieście, która łączy dzielnice Wesoła oraz Brzezinkę. Przez wiele lat ulica była w bardzo złym stanie technicznym. Dzisiaj możemy powiedzieć, że dochowaliśmy europejskie standardy w wykonaniu robót — tłumaczył Dariusz Wójtowicz, prezydent miasta Mysłowice.

Inwestycja kosztowała ponad 23,5 mln złotych, z czego około 8 mln złotych miasto otrzymało na ten cel z funduszy rządowych. Zakres przebudowy obejmował odcinek o długości 3 500 metrów wraz ze skrzyżowaniami na trzech odcinkach:

  • od ul. 3 Maja do ul. Pukowca,
  • od Pukowca do ul. Brzezińskiej oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz ze studniami, oświetlenia przejść z wykonaniem przystanków autobusowych i zatok, chodników, zjazdów do posesji.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera