Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ustroń: rusza pocovidowa rehabilitacja ambulatoryjna. Świadczenie finansuje NFZ

OPRAC.:
Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
To oferta skierowana do osób mieszkających lub przebywających na terenie Śląska Cieszyńskiego oraz w jego sąsiedztwie, które wymagają rehabilitacji pocovidowe
To oferta skierowana do osób mieszkających lub przebywających na terenie Śląska Cieszyńskiego oraz w jego sąsiedztwie, które wymagają rehabilitacji pocovidowe materiały prasowe
Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu rozpoczęło świadczenie usług w zakresie pocovidowej rehabilitacji ambulatoryjnej, która nie wymaga stałej obecności pacjenta w placówce rehabilitacyjnej. To oferta skierowana przede wszystkim do osób mieszkających lub przebywających na Śląsku Cieszyńskim oraz w jego sąsiedztwie. Pocovidową rehabilitację ambulatoryjną finansuje NFZ.

Śląskie Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu poszerzyło ofertę rehabilitacyjną skierowaną do osób, które przeszły COVID-19. Do realizowanej od początku maja rehabilitacji stacjonarnej dołączyła właśnie rehabilitacja ambulatoryjna, która nie wymaga stałej obecności w ŚCRiP lecz popołudniowych wizyt trzy razy w tygodniu.

Jak informują przedstawiciele Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu to oferta skierowana do osób mieszkających lub przebywających na terenie Śląska Cieszyńskiego oraz w jego sąsiedztwie, które wymagają rehabilitacji pocovidowej, ale z różnych powodów nie mogą spędzić kilku tygodni w placówce rehabilitacyjnej.

Nie przeocz

Aby móc skorzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej należy spełnić dwa warunki - od zakończenia choroby COVID-19 nie może minąć więcej niż pół roku oraz konieczne jest skierowanie wystawione przez lekarza świadczącego swoje usługi w ramach kontraktu z NFZ. Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się w godzinach popołudniowych (od 14.00 do 17.00) pod opieką doświadczonego fizjoterapeuty.

- Wizyty mają miejsce trzy razy w tygodniu przez okres od dwóch do sześciu tygodni. Długość rehabilitacji ustalana jest indywidualnie, w zależności od zdrowotnych potrzeb danego pacjenta. Podczas każdej wizyty realizowane są cztery procedury rehabilitacyjne: jedna edukacyjna, dwie w formie ćwiczeń – oddechowych i poprawiających sprawność – oraz jedna w formie treningu – informuje Damian Krąkowski, kierownik Działu Fizjoterapii Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu.

Pocovidową rehabilitację ambulatoryjną – podobnie jak rehabilitację stacjonarną - finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, więc dla pacjentów świadczenie to jest bezpłatne.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera