Uwaga! Patriotyczne kieliszki z orłem zagrożeniem dla zdrowia [ZDJĘCIA]

  • Dziennik Zachodni

Maria Zawała

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed... biało-czerwonym orłem. Nie chodzi jednak o ptaka, ale kieliszki wykonane przez firmę Glasmark z Krosna. Z napisem Polska miały zapewne służyć rodzimym patriotom do wzniosłego podkreślania narodowych zwycięstw, albo zalewania się na smutno z powodu klęsk. Tymczasem poziom kadmu i ołowiu w wyrobie pn. „Kieliszek kwadrat 35 ml orzeł na fladze” szkodzi zdrowiu.

Patriotyczne kieliszki z orłem zagrażają zdrowiu!

Nazwa handlowa produktu, który właśnie "wywinął orła" to: „Kieliszki do kwadratu 6 szt. 35 ml”. Wyprodukowala je firma Glasmark z Krosna.

Na zewnątrz kieliszek zdobiony jest nadrukiem przedstawiającym biało-czerwoną flagę Polski i białym orłem na jej tle oraz czerwonym napisem „Polska”.

Na opakowaniu znajduje się: informacja o ilości sztuk i pojemności, kod kreskowy, nazwa produktu, znak przydatności do kontaktu z żywnością oraz numer: „57-4434-V035-0000-00” .

Firma Glasmark podjęła podjęła już decyzję o wycofaniu z rynku tych kieliszków.

Jeśli ktoś takowe ma, może je zwrócić w miejscu zakupu lub zostawić na pamiątkę, ale picia z nich powinno się zaniechać.



*Długoterminowa prognoza pogody na sierpień 2013 ZOBACZ MAPY I WIDEO
*Topless czy w bikini? Co wypada w czasie upałów? ZOBACZ ZDJĘCIA
*Śląska Wenus jak Wenus z Milo! Archeologiczna sensacja spod Raciborza [ZDJĘCIA]
*Radni z woj. śląskiego to milionerzy! [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Wideo

polecane: Flesz: Więzienie za przekręcanie liczników

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.08.2013, 22:29

jo cie niy strasza, jo cie ino einfach oloł.

07.08.2013, 22:26

a co "wynajmują" twoją starą?

07.08.2013, 22:24

nie chlal bys tyle tej szmuglowanej berbeluchy,
to bys takich glupot nie pier dolil

07.08.2013, 20:08

Karlus - tak niy cza pisac. Dyc tyn Marek pokazywo polcko "kultura", kero mu wcisli do pusty gowy dupki zza Brynicy.
Taki to musi sto lot sie uczyc, coby nom Slonzokom mog szczewiki pucowac!

07.08.2013, 11:57

Za bajtla, to my takim gorolikom jak ty godali...niy strasz, niy strasz, bo sie zes..asz!..
To prowda, co Polok w gynach mo, biednego krewnego grac - ale zawsze mu te straszynie inksi z pusty gowy wybijali (niy oddomy nawet knefla - guzikiym bes Polokow zwanego)

07.08.2013, 02:01

tuŚIEK i PEło NIYwINNe BO TO BOOszE KRUffKI.

07.08.2013, 01:18

z Polskiego Orła, „bajeranckie” koszulki z „bohaterskim” Wehrmachtem, „polskie” obozy masowej zagłady, filmy z Polakami „zajadłymi antysemitami”, itd.,itp..., to wszystko poniewiera i upokarza normalnych Polaków... Przyjdzie czas..., na odreagowanie tych upokorzeń i będzie on straszliwy...

06.08.2013, 23:05

POlsKI sLISKI LUJ PArKOFFY.BYda SIeHWOLIŁ PO POlsKU.

06.08.2013, 22:15

Tyta straszyć to możesz ale takich jak ty i podobnych!!!

06.08.2013, 21:32

Służyłem w wojsku razem z kilkoma kociewiakami, ale oni nie dup-cyli takich farmazonów jak ty. Spójrz jeszcze raz w dowód osobisty - w swoje miejsce urodzenia - i sprawdź, czy to na pewno jest Kociewie? A może ty jesteś adoptowany i rodzice ukrywali to przed tobą?
A twoje hasło: "rodacy" to do tych co od 92 lat okupują ziemię Śląską?

06.08.2013, 21:28

Dziękuję za wskazanie tego wydawnictwa, jeżeli faktem jest, że Hinterwalden założyli i zamieszkiwali osadnicy ze Śląska - będzie to dla nas bardzo pomocne przy tworzeniu naszego archiwum!
Jeżeli mogę Cię prosić o kontakt - strona hanysy. pl zgodziła się przekazywać @ dla mnie. Wystarczy kliknąć KONTAKT i w tytule napisać: dla karlusa.
Pozdrawiam.

06.08.2013, 20:51

Nojwazniejsze, co tyn narodowy napoj Polokow, kery sie do ty szklonki wlywo, je zdrowy!

06.08.2013, 20:44

o książce Martina Pollacka Po Galicji. O chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach. Imaginacyjna podróż po Galicji Wschodniej i Bukowinie, czyli wyprawa w świat, którego nie ma (przeł. Andrzej Kopacki, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2007)

Pollack rzadko odwołuje się do ocalonych lub ostałych śladów galicyjskiej przeszłości. Nie opisuje przy tym uwiecznionej w przewodnikach turystycznych i tym samym pozbawionej aury tajemniczości architektury, lecz przywołuje to, co dziwi i zaskakuje – na przykład charakterystyczne, nisko opuszczone „kuriozalne dachy, na których sukiennicy suszyli swoje materiały” – pozostałość po śląskich osadnikach w miejscowości Hinterwalden, późniejszych Zaleszczykach

06.08.2013, 20:32

Znaczy się oni wszystkie zadupcali do bauera zbierać szparagi? Czy za zwergla robić w ogrodzie?

06.08.2013, 19:38

patrioci w necie od siedmiu boleści. Czytając te wasze wpisy odnoszę wrażenie że osoby które je wpisują są pod jakimiś środkami halucogennymi...coś. Opamiętajcie się rodacy !!!!

06.08.2013, 19:21

Witamy następnego przybłyndę - absolwenta WUML-u i PZPR czyli podciepa za Brynicy!
Pulamy na ciebie - ciepłą uryną!!!

06.08.2013, 18:43

jestescie lujami

06.08.2013, 17:58

Hurra patriotyzm, larma kupa a potym słychać płacz i rżenie koni...
I zaś następne dykmale bydom stawiać tyranom, despotom i zdrajcom...

06.08.2013, 17:56

Zaleszczyki to była stara niemiecka kolonia (Hinterwalden)

06.08.2013, 17:51

Niekerzy do dzisiej zatrzimać się nie mogą... tak sie tym patriotom te Zaleszczyki spodobały!

06.08.2013, 16:45

To jest robota Tuska i PO, aby dogryźć Prawdziwym Patriotom.

06.08.2013, 16:33

to produkt dlo pulokow.

06.08.2013, 15:44

jak bys miol problymy ze znoleziyniym drogi,
to ci podpowiym, ze twoje poprzednie patrioty
w kierunku Zaleszczyk spier dalali.

06.08.2013, 15:42

barwy narodowe i godło na naczyniu do wódy?

06.08.2013, 15:24

Górny Śląsk już załatwił.
to strefa popromienna