VfB Friedrichshafen - Jastrzębski Węgiel 0:3. Trzecia wygrana jastrzębian w Lidze Mistrzów ZDJĘCIA

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zwalniają tempa    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie zwalniają tempa Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Klub JW/Twitter
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali na wyjeździe VfB Friedrichshafen 3:0. To trzecia wygrana jastrzębian w Lidze Mistrzów i dziesiąte z rzędu zwycięstwo zespołu trenera Andrei Gardiniego bez straty seta. Zobaczcie zdjęcia z meczu VfB Friedrichshafen - Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla utrzymali miano niepokonanych w tej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pewnie wygrali z wicemistrzem Niemiec. To był dziesiąte z rzędu zwycięstwo jastrzębian bez straty seta. VfB Friedrichshafen doznał natomiast trzeciej porażki w LM.

Jastrzębianie mieli ułatwione zadanie, bo niemiecki zespół ostatni mecz zagrał 19 grudnia, a do poniedziałku przebywał na kwarantannie po pozytywnych testach na koronawirusa.

Podopieczni doskonale znanego w Jastrzębiu trenera Marka Lebedewa (Australiczyk przez blisko trzy sezony samodzielnie prowadził Jastrzębski Węgiel, a wcześniej był asystentem Roberto Santilliego) przystąpili do meczu z mistrzem Polski po zaledwie dwóch wspólnych treningach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU VFB FRIEDRICHSHAFEN - JASTRZĘBSKI WĘGIEL

Wyższość jastrzębian w spotkaniu rozgrywanym w hali Ratiopharm-Arena w Neu-Ulm ani przez moment nie podlegała dyskusji. Mistrzowie Polski dwa razy częściej skutecznie kończyli swoje ataki niż gospodarze i bezlitośnie wykorzystywali wszystkie błędy wicemistrzów Niemiec.

Po łatwo wygranej pierwszej partii w drugim secie trener Andrea Gardini wprowadził na boisku rezerwowych. Gospodarze za sprawą dobrej gry Luciano Vicentina zdobyli najwięcej punktów, ale i tak nie byli w stanie zagrozić śląskiej drużynie.

W ostatniej partii przewaga jastrzębian znów była miażdżąca - prowadzili już 23:9 i dopiero w samej końcówce siatkarze Friedrichshafen zdobyli trochę punktów. W ekipie z Jastrzębia pierwsze skrzypce grali Trevor Clevenot i Jan Hadrava

Jastrzębski Węgiel potrzebował zaledwie 63 minut gry, by zwyciężyć w tym meczu. To było dziesiąte z rzędu spotkanie wygrane przez jastrzębian bez straty seta. Ostatnią partię mistrzowie Polski przegrali w listopadzie ub. r.

Jastrzębianie są zdecydowanym liderem tabeli grupy A Ligi Mistrzów. W niedzielę Jastrzębski Węgiel czeka we własnej hali pojedynek PlusLigi z Asseco Resovią. Początek meczu o godz. 14.45.

VfB Friedrichshafen - Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

VfB Friedrichshafen Theil, Vicentin, Boehme, Hirsch, Muniz, Van Berkel, Aylsworth (libero) oraz Kvrzić, Cacić, Aganits, Bonin, Maase.

Jastrzębski Węgiel Hadrava, Wiśniewski, Fornal, Clevenot, Gladyr, Toniutti, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Baroti, Szymura, Szwed, Macyra.