Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Gliwicach rozpoczyna się budowa nowej 5-kilometrowej trasy rowerowej wzdłuż ulicy Toszeckiej. Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu

OPRAC.:
Aleksandra Wielgosz
Aleksandra Wielgosz
Zaczyna się budowa 5-kilometrowej ścieżki rowerowej w Gliwicach. Na kierowców czekają utrudnienia.
Zaczyna się budowa 5-kilometrowej ścieżki rowerowej w Gliwicach. Na kierowców czekają utrudnienia. ZDM Gliwice
Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy nowej ścieżki rowerowej w Gliwicach. To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która zlokalizowana będzie przy ulicy Toszeckiej w kierunku Kąpieliska Leśnego i Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach. W związku z tym w najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianą organizacji ruchu. Co czeka kierujących?

Osoby na co dzień przemieszczające się ulicą Toszecką w najbliższych dniach muszą zachować szczególną ostrożność. Ma to związek z początkiem budowy nowej, 5-kilometrowej trasy rowerowej, która będzie wiodła ul. Toszecką wzdłuż osiedla Kopernika i Kąpieliska Leśnego do Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach.

Zmiany organizacji ruchu od 15 i 16 lutego w obrębie ulicy Toszeckiej

Od 15 lutego największe niedogodności będą miały miejsce w obrębie dwóch skrzyżowań - ulicy Toszeckiej z Oriona i z ulicą Relaksową.

- W rejonie skrzyżowania ulicy Toszeckiej z Oriona przewidziano zawężenie jezdni prowadzącej w kierunku centrum miasta. W miejscu prac drogowców obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, a ruch pieszych zostanie przeniesiony na drugą stronę ul. Toszeckiej - informuje urząd miasta Gliwic.

Z kolei utrudnienia przy skrzyżowaniu ulic Toszeckiej z Relaksową to zwężenie jezdni, ograniczenie prędkości do 30 km/h. O kilkadziesiąt metrów zostanie przeniesione przejście dla pieszych oraz przystanek ZTM obsługujący autobusy zmierzające w kierunku Gliwic.

- Docelowo korekta skrzyżowań ulicy Toszeckiej z ulicami Oriona i Rekreacyjną (a w dalszej kolejności również Przyszowską) zapewni ciągłość ruchu pieszych i rowerzystów, korzystających w przyszłości z ok. 5-kilometrowej trasy rowerowej - informuje oficjalna strona miasta.

Natomiast od piątku, 16 lutego, nastąpi zamknięcie wjazdu z ul. Toszeckiej w ul. Andromedy. Na czas robót objazd poprowadzony zostanie w kierunku ul. Oriona, a następnie ul. Kopernika. Tu również będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców

Ścieżka będzie biegła lewą stroną ulicy Toszeckiej (jadąc od Gliwic). Będzie to droga rowerowa i chodnik, która na poziomie Kąpieliska Leśnego zmieni się w ciąg pieszo-rowerowy. Poza tym rowerzyści będą mogli liczyć na specjalne miejsca do obsługi rowerów. Dodatkowo na pięciokilometrowym odcinku trasy zostaną wybudowane trzy nowe zatoczki autobusowe.

Planowany koszt inwestycji to 32,2 mln złotych. Na ten cel włodarze miasta pozyskali środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Odpowiedzialnymi za budowę są Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. w Gliwicach oraz Eurovia Polska S.A.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera