W Lidze Europejskiej Legia Warszawa jest wielkim zerem

TOK
Mikolaj Suchan
Mistrzowie Polski po trzech kolejkach fazy grupowej są jedynym klubem - z 48 grających - który nie zdobył ani jednego punktu i nie strzelił ani jednej bramki. W czwartek zespół Jana Urbana do wcześniejszych porażek z Lazio i Apollonem Limassol dorzucił wyjazdową przegraną 0:2 z Trabzonsporem. Gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, że legioniści powinni wykonywać rzut karny, ale rosyjski sędzia Władysław Biezboro-dow nie dostrzegł ewidentnego faulu na Łukaszu Broziu przys tanie 0:1.

Legia ma jeszcze szansę na awans do kolejnej fazy rozgrywek, ponieważ w drugim meczu grupy J padł bezbramkowy remis. W pozostałych trzech kolejkach warszawianie musieliby jednak odrobić dystans do rywali - 7 listopada na Łazienkowskiej podejmą Trabzonspor, 28 listopada do stolicy przyjedzie rzymskie Lazio, a 12 grudnia Legia poleci na Cypr na mecz z Apollonem.

- Aby na cokolwiek liczyć, musimy poprawić skuteczność. Sama dobra gra w polu nie wystarczy - stwierdził trener Urban. - Gola powinniśmy zdobyć już w Turcji, a po rzucie karnym schodzilibyśmy na przerwę z bramkowym remisem. W drugiej połowie mieliśmy wystarczająco dużo sytuacji, by strzelić następną bramkę, jednak bramkarz bronił na piątkę... Za to my traciliśmy gole znów za łatwo.