Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu nie brakuje anestezjologów. Jak oni to robią?

OPRAC.:
Magdalena Nowacka-Goik
Magdalena Nowacka-Goik
W Oddziale Intensywnej Terapii WSS nr 4 w Bytomiu pracuje 15 specjalistów i 20 rezydentów
W Oddziale Intensywnej Terapii WSS nr 4 w Bytomiu pracuje 15 specjalistów i 20 rezydentów fot. materiały prasowe WSS nr 4
W Oddziale Intensywnej Terapii WSS nr 4 w Bytomiu pracuje 15 specjalistów i 20 rezydentów. Szpital jest jednym z większych ośrodków szkoleniowych przedstawicieli tej najbardziej poszukiwanej na rynku medycznym specjalizacji. - Na tym oddziale nie ma problemu z obłożeniem kadrowym - zapewnia Iwona Wronka, rzeczniczka WSS nr 4 w Bytomiu.

- Mamy w 100 procentach obłożone miejsca szkoleniowe oraz młodą kadrę specjalistów – mówi Wojciech Michalik, dyrektor WSS nr 4 w Bytomiu. Jego zdaniem, na sukces składają się: wielospecjalistyka placówki, profesjonalizm kadry i dobra atmosfera w pracy. Receptą może też być... brak bariery pokoleniowej..

Oddział Intensywnej Terapii WSS nr 4 w Bytomiu liczy 7 łóżek. W planach jest jego rozbudowa i powiększenie go do 14 stanowisk w ramach dużej inwestycji, która przewiduje również remont Centralnego Bloku Operacyjnego i Centralnej Sterylizatorni. Szpital stara się pozyskać dotację na tę inwestycję w wysokości 93 milionów złotych z rezerwy budżetowej państwa.

Piotr Kapczyński, kierownik Oddziału Intensywnej Terapii sam zdobywał tu swoje zawodowe szlify. Pamięta, że bytomski szpital od wielu lat był ośrodkiem szkolącym anestezjologów. - Co więcej, na 15 zatrudnionych specjalistów tylko jedna osoba nie zdobyła tu specjalizacji – podkreśla. O możliwość zdobywania doświadczenia pytają nie tylko rezydenci, ale też studenci IV roku medycyny. Zdradza, że pytani o ten wybór studenci przyznają, że szpital został im polecony przez kolegów z uczelni.

W WSS nr 4 w Bytomiu anestezjolodzy znieczulają do zabiegów: neurochirurgicznych, chirurgicznych, chirurgii naczyniowej, ortopedycznych, urologicznych, okulistycznych, radiologii inwazyjnej, endoskopowych. Zespół pracuje na 10 stanowiskach do znieczulenia, wykonuje pełen zakres znieczuleń, m.in. ogólne, regionalne (podpajęczynówkowe, zewnątrzoponowe, blokady splotów nerwowych), w tym także z użyciem ultrasonografii. Dodatkowo przed planowanymi operacjami anestezjolodzy konsultują miesięcznie kilkuset pacjentów w poradni. Lekarze OIT nadzorują też pracę szpitalnego Banku Krwi oraz program „Szpital bez bólu”.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera