MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wakacje w Sosnowcu na sportowo. Gdzie najlepiej spędzić wolny czas w aktywny sposób?

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wakacje w Sosnowcu na sportowo.
Wakacje w Sosnowcu na sportowo. Karina Trojok
Wakacje w Sosnowcu rozpoczną się 21 czerwca, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców różnorodne atrakcje sportowe, w tym czynne obiekty sportowe i kąpieliska.

Już za rogiem zbliżają się wakacje. Oficjalnie rozpoczną się one 21 czerwca. Sosnowiec z tej okazji przygotował dla mieszkańców ciekawą ofertę, jak można ten wolny czas spędzić na sportowo.

Wakacje w Sosnowcu

Z okazji zbliżających się wakacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców ciekawe oferty spędzania wolnego czasu. Jak co roku sosnowiczanie mogą liczyć na czynne obiekty sportowe i letnie kąpieliska. Od 7 czerwca działa nadzorowane przez ratowników kąpielisko Stawiki, a od 21 czerwca będzie można korzystać z kąpielisk przy ul. 3 Maja i Wojska Polskiego. Kąpieliska miejskie do 14 sierpnia otwarte będą (przy sprzyjających warunkach atmosferycznych) od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 19.00, w weekendy od godz. 10.00 do 20.00.

Przez całe wakacje dla dzieci powyżej 7 lat i dla młodzieży, mieszkającej w Sosnowcu lub uczęszczających do sosnowieckich szkół, będzie obowiązywał (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej), bilet wakacyjny w cenie 2 zł. Dla klientów indywidualnych normalny bilet wstępu będzie kosztował 16 zł, natomiast z wykorzystaniem Sosnowieckiej Karty Miejskiej koszt takiego biletu wyniesie 8 zł. Bilet ulgowy kosztować będzie 4 zł. Osoby niepełnosprawne za wstęp zapłacą 1 zł, natomiast opiekunom osób niepełnosprawnych przysługiwać będzie wstęp w ramach biletu wstępu osoby niepełnosprawnej.

Gdzie popływać w Sosnowcu?

 • Pływalnia Letnia przy ul. 3 Maja — dostępna od 21 czerwca do 31 sierpnia w godzinach: od 10.00 do 19.00 (poniedziałek - czwartek) oraz od 10.00 do 20.00 (piątek - niedziela).
 • Pływalnia Letnia przy ul. Wojska Polskiego 181 — dostępna od 21 czerwca do 31 sierpnia w godzinach: od 10.00 do 19.00 (poniedziałek - czwartek) oraz od 10.00 do 20.00 (piątek - niedziela).
 • Kąpielisko „Stawiki” przy ul. Kresowej — dostępne od 7 czerwca do 8 września w godzinach: od 10.00 do 19.00 (poniedziałek - czwartek) oraz od 10.00 do 20.00 (piątek - niedziela).

Pływalnię kryte

 • Klimontowskie Centrum Aktywności Rodzinnej przy ul. Hubala Dobrzańskiego 99 - przerwa techniczna od 12 do 31 sierpnia.
 • Centrum Aktywności Rodzinnej „ŻeromPark” przy ul. Żeromskiego 4d - przerwa techniczna od 1 do 18 lipca.
 • Pływalnia Kryta przy ul. Bohaterów Monte Cassino 46 - przerwa techniczna od 22 lipca do 9 sierpnia.

Pozostałe obiekty sportowo-rekreacyjne

 • Stadion Lekkoatletyczny im. Stefana Płatka w Sosnowcu przy Alei Mireckiego 4 – Boiska do siatkówki plażowej: bezpłatne wejście dostępne w godzinach od 9.00 do 20.00 po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • Kompleks Sportowy przy alei Mireckiego 31 – Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej: bezpłatne wejścia dla grup zorganizowanych z pełnoletnim opiekunem od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 20:00 po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • Kompleks Sportowy przy ulicy Orląt Lwowskich 70 – Boiska treningowe trawiaste: bezpłatne wejścia dla grup zorganizowanych z pełnoletnim opiekunem od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 20.00 po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • Pumptrack przy ul. Orląt Lwowskich – Obiekt ogólnodostępny.
 • Pumptrack przy ul. Kresowej – Obiekt ogólnodostępny.
 • Kompleks Piłkarski przy ul. Kresowej 1 – Boisko do piłki nożnej plażowej: bezpłatne wejścia dla grup zorganizowanych z pełnoletnim opiekunem od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 16:00 po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu, lub w recepcji znajdującej się w budynku hotelowym Domu Sportowca.
 • Skate Parki – obiekty ogólnodostępne: w Parku im. Jacka Kuronia przy ulicy Jasieńskiego, przy ulicy Braci Mieroszewskich, przy ul. Zamkowej,przy ulicy Orląt Lwowskich
 • Stadion Piłkarski przy ul. Gałczyńskiego 9 – Boisko trawiaste: bezpłatne wejścia dla grup zorganizowanych z pełnoletnim opiekunem od poniedziałku do piątku, od godz. 9.00 do 20.00 po wcześniejszym zgłoszeniu u kierownika obiektu.
 • Korty tenisowe – czynne codziennie od godziny 7:00 do 21:00, wstęp wg. obowiązującego cennika: przy ul. Szkolnej 4b oraz na terenie Kompleksu Sportowego przy al. Mireckiego 31

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sensacyjny ruch Łukasza Piszczka

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni