Warta Poznań - GKS Jastrzębie 1:1. GKS uratował remis z liderem

GKS Jastrzębie po sześciu kolejkach ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo
GKS Jastrzębie po sześciu kolejkach ma na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W niedzielnym meczu 6. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań 1-1. Gola na wagę jednego punktu dla drużyny ze Śląska zdobył w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Adam Wolniewicz.

Jeszcze w ubiegłym sezonie GKS Jastrzębie byłby faworytem starcia z Wartą Poznań, ale tym razem było inaczej. Drużyna ze stolicy Wielkopolski po pięciu rozegranych kolejkach sensacyjnie objęła pozycję lidera i choć nie gra u siebie (ze względu na stan obiektu w Poznaniu musiała się przenieść do Grodziska Wielkopolskiego), to w roli gospodarza potrafiła pokonać już GKS Bełchatów i Podbeskidzie. Na domiar złego, GKS-owi nie sprzyjała także historia spotkań z Zielonymi, z którymi jak dotąd jeszcze nigdy nie wygrał meczu o stawkę.

Jastrzębianie zapowiadali walkę o zwycięstwo, które pozwoliłoby im przerwać serię trzech meczów bez wygranej. Na boisku okazało się jednak, że poprzednie wyniki poznaniaków nie były dziełem przypadku. To Warta miała przewagę w posiadaniu piłki, choć przy szczelnej defensywie GKS-u długo nie zdawało się to na zbyt wiele. Goście próbowali szybkich ataków skrzydłami, ale również nie potrafili bardziej zdecydowanie zagrozić bramce Adriana Lisa.

Mecz w Grodzisku Wielkopolskim był słabym widowiskiem, ale wszystkie emocje skumulowały się w ostatnim kwadransie. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze - przewinienia w polu karnym dopuścił się jeden z obrońców GKS-u, a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Robert Janicki. Sędzia doliczył do drugiej połowy aż osiem minut, a goście rzucili się do ataku i również zmusili przeciwnika do błędu. W 96. minucie sędzia podyktował rzut karny dla jastrzębian i gola na wagę remisu strzelił Adam Wolniewicz.

GKS spróbuje wrócić na zwycięski szlak w najbliższą sobotę, gdy zmierzy się u siebie z bardzo słabo grającą Odrą Opole.

Warta Poznań 1-1 GKS Jastrzębie
Janicki 79' (k.) - Adam Wolniewicz 90+6' (k.)

Warta: Lis - Kuzdra ż, Kieliba, Boczek, Kiełb - Gardzielewicz (86' Szmyt), Kupczak (72' Grobelny), Trałka ż, Janicki (90' Kiklaisz), Rybicki ż - Jaroch.

GKS:** Drazik - Kulawiak, Wolniewicz, Bojdys, Gojny - Ali (85' Żak), Norkowski ż ż cz, Tront, Szczęch (80. R. Adamek) - Wróbel, K. Adamek (90' Jadach).

żółte kartki: Trałka, Rybicki, Kuzdra - Norkowski.
czerwona kartka: Łukasz Norkowski (90', GKS, za drugą żółtą).

sędziował: T. Marciniak (Płock).