Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:0. Zabrzanie przerwali passę porażek w PKO Ekstraklasie ZDJĘCIA

Mecz Warty z Górnikiem był zacięty, ale nie stał na wysokim poziomie  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Warty z Górnikiem był zacięty, ale nie stał na wysokim poziomie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Adam Jastrzębowski
W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała w Grodzisku Wielkopolskim z Górnikiem Zabrze 0:0. Zabrzanie, których na stadionie Groclinu wspierała spora grupa kibiców, przerwali passę trzech ligowych porażek. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania Warta - Górnik.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:0. Zabrzanie przerwali passę ligowych porażek

Piłkarze Górnika przerwali passę porażek w PKO Ekstraklasie. Po przegranych z Zagłębiem Lubin, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań zabrzanie zremisowali na wyjeździe z Wartą Poznań zdobywając pierwszy ligowy punkt w październiku. Spotkanie nie zachwyciło jednak swoim poziomem, a widzowie przez 90 minut zobaczyli tylko trzy celne strzały.

Podopieczni trenera Bartoscha Gaula pojechali do Grodziska Wielkopolskiego podbudowani czwartkową wygraną w Fortuna Pucharze Polski z GKS Katowice. Bohater spotkania na Bukowej Lukas Podolski odczuwał jednak trudy tego pojedynku i rozpoczął go na ławce rezerwowych, a na murawie pojawił się dopiero w 67 minucie gry.

Goście wracali na Śląsk z uczuciem niedosytu, bo nie strzelili Warcie bramki, choć mieli ku temu znakomitą okazję. Pod koniec I połowy po rzucie rożnym poznaniaków z kontrą ruszyło trzech piłkarzy zabrzan. Kanji Okunuki i Dani Pacheco przebiegli niemal całe boisko i mieli przed sobą tylko bramkarza. Japończyk zamiast podawać do Hiszpana zdecydował się jednak na strzał i chybił celu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ - GÓRNIK ZABRZE

Warta też miała jednak okazje do zdobycia gola. Najlepsze zmarnował Adam Zrelak. Słowak najpierw na początku spotkania nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Miguela Luisa, choć miał przed sobą pustą bramkę, a po zmianie stron jego strzał głową z 6 m w ostatniej chwili zablokował Richard Jensen.

Po stronie gospodarzy Daniela Bielicę strzałem z dystansu próbował jeszcze zaskoczyć Jan Grzesik, ale został zablokowany przed obrońców. Później Emil Bergstrom wybił na róg zmierzają do siatki piłkę po uderzeniu Enisa Destana.

Górnika w niedzielne popołudnie głośno dopingowała w Wielkopolsce sporą grupa śląskich kibiców. Zabrzanie próbowali zaskoczyć gospodarzy strzałem głową Aleksandra Paluszka, lecz młody obrońca minimalnie chybił celu. W 73 minucie Szymon Włodarczyk zdołał skierować piłkę do siatki poznaniaków, lecz dośrodkowujący ją Amadej Marosa był na pozycji spalonej i sędzia nie uznał gola. Młody napastnik miał jeszcze jedną okazję po podaniu Podolskiego, ale został zablokowany w polu karnym rywali.

Warta Poznań - Górnik Zabrze 0:0