MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Więcej patroli drogówki na ulicach. Trwają ogólnopolskie działania "Prędkość"

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Policja od rana prowadzi działania "Prędkość", a to oznacza większą niż zazwyczaj liczbę kontroli prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.
Policja od rana prowadzi działania "Prędkość", a to oznacza większą niż zazwyczaj liczbę kontroli prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. policja.gov.pl
Policja w całej Polsce, w piątek 19 maja, prowadzić będzie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Oznacza to większą niż zazwyczaj liczbę kontroli prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W województwie śląskim w kontrole zaangażowanych będzie ponad 670 policjantów, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED.

Policja w całej Polsce prowadzi działania "Prędkość"

To element cyklicznej kampanii mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

- Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami - przypomina Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Wzmożone kontrole także w województwie śląskim

W śląskim garnizonie policji do działań "Prędkość" zaangażowanych będzie 672 policjantów, którzy będą pełnić służbę na trzech zmianach.

- W trakcie tych działań wykorzystywane będą ręczne mierniki prędkości i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami - mówi sierż. sztab. Tomasz Sokołowski z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Policjantów z radarami będzie można zobaczyć w miejscach, w których w ostatnim czasie najczęściej dochodziło do wypadków i zdarzeń drogowych.

- Będą sprawdzać czy kierowcy przestrzegają dozwolonej prędkości. Policjanci z grupy SPEED nieoznakowanymi radiowozami będą sprawdzać zachowania kierowców na głównych ciągach komunikacyjnych, na drogach ekspresowych i autostradach. Wszystko pod kątem przestrzegania dozwolonych limitów prędkości - dodaje sierż. sztab. Tomasz Sokołowski.

Działania prędkość będą trwały dziś przez cały dzień.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań - kończy Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni