Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 0:2. Niebiescy zdobyli polski biegun zimna

Ruch Chorzów pokonał w tym sezonie Wigry zarówno na Cichej jak i w SuwałkachZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Wigry Suwałki przegrały z Ruchem Chorzów 0:2 w meczu 26. kolejki eWinner 2. Ligi. Drużyna Wigier poniosła pierwszą porażkę w tym roku, a Niebiescy są drugim zespołem, który w tym sezonie wygrał z Suwałkach.

Ruch Chorzów z najdalszego wyjazdu w tym sezonie eWinner 2. Ligi wrócił z trzema punktami. Niebiescy zatrzymali Wigry, które poniosły pierwszą porażkę w tym roku. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza są drugą drużyną po Chojniczance, która zdołała wygrać w Suwałkach.

Niebiescy świetnie zaczęli spotkanie z Wigrami, bo już w 10 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Janoszki z 3 m piłkę do siatki wepchnął Piotr Stępień, który po raz pierwszy zaczął mecz w podstawowej jedenastce. Było to premierowe trafienie w barwach chorzowian napastnika wypożyczonego ze Ślęzy Wrocław.

Pierwsze pół godziny gry należało do chorzowian, a wynik mógł podwyższyć Janoszka, którego bombę z woleja obronił Hieronim Zoch. Przed przerwą do głosu doszli gospodarze, ale świetnie w bramce Niebieskich spisał się Jakub Bielecki, który w 34 minucie w jednej akcji obronił trzy strzały graczy Wigier.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCH - WIGRY NA CICHEJ

II połowa znów rozpoczęła się od ciosu chorzowian. Zaraz po przerwie Stępień wyłożył piłkę Tomaszowi Foszmańczykowi, a kapitan Niebieskich przelobował bramkarza Wigier. Ruch wspierany w Suwałkach głośnym dopingiem swoich kibiców utrzymał prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego. W jego szeregach zadebiutował doświadczony Ukrainiec Rusłan Zubkow umiejętnie kierujący defensywą gości.

Wigry Suwałki - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)